Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Így jó az ózongenerátor...

Így jó az ózongenerátor használata?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy ózongenerátort. Valami csipked minket a házban, de fogalmunk sincs mi, mert nem látjuk és hátha ez megoldás lesz benne.

Sajnos, ezen a héten csak én tudom beindítani mikor megyek munkába, próbálok gyorsan kimenekülni, maszkot felveszek előtte. Na már most nekem ez azért rossz mert 22 hetes vagyok és bevagyok f...va nehogy bajunk legyen, de tényleg igyekszem gyorsan kimenni.

Tehát 10-kor én beindítom, megy 2 órát, apukám fél 4 fele jön át kinyitni az ablakokat és a párom 5 fele ér haza ő becsukja őket. Így jó lehet?



jan. 15. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Jó, de nagyon vigyázni kell hogy véletlenül se vegyen levegőt! a maszk hogy segít-e nem tudom, hisz ott már nincs levegő az ózon miatt, azaz mérgező az egész helység.
jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ózongenerátor nem fogja elpusztítani a csipkedő rovarokat :D Az a levegőt tisztítja, pl. jó lehet, ha poratka allergiás vagy, kiszűrheti a keringő levegőből a port, a hámdarabokat, amin megtelepszik az atka. De az nem csíp, és nem is látható szabad szemmel. Vagy jó még, ha valamilyen növényre vagy allergiás.
jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Zcom09 ***** válasza:
100%

Habár az ózon alapú fertőtlenítés az egyik leghatékonyabb megoldás egyes esetekben. Én nem igazán tartom jó ötletnek a lakossági használatát.

Ne vedd sértésnek, de az átlag embernek nincs meg a kellő képesítése ilyen gépek biztonságos üzemeltetésére.


Például a maszk. Hacsak nem egy teljes arcot fedő gázmaszk a megfelelő szűrűvel, nem ér semmit. A hétköznapi maszkok por és csepp ellen védenek nem gázok ellen. (de ez igazából nem is számít mert a gép bekapcsolásakor jó pár percig nem éri el az ózon szint a veszélyes tartományt)

1 óra szellőztetés nagyon kevés legalább 2-3 óra ajánlott a szoba méretétől függően.


Habár valószínűleg így sem veszélyes, felesleges stresszt helyez a szervezetedre amit, terhesen erősen ajánlott kerülni. De normális kicsi az esélye hogy rövidtávon maradandó kárt okozzon.

De olyan rovarok ellen amik megcsípik az embert, nem is igazán hatékony. Mivel azok elbújnak olyan apró résekbe vagy szövetek közé ahol nincs légmozgás így az ózon sem éri el őket. Az ilyen gépek sokkal inkább baktériumok, allergének, szagok ellen jó.

jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!