Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ózongenerátor használatáról a...

Ózongenerátor használatáról a háztartásban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Most rendeltem egy 5g/h teljesítményű gépet. Sok a penész a lakásban, a kanapé is már penészes sajnos, valamint allergiás vagyok poratkára is. Gondoltam ez majd segít ezeken a problémákon. Na meg az autóhoz is jó lesz. 3-4 év alatt csak amiatt visszajön az ára.


Valakinek tapasztalata van esetleg?



2018. dec. 19. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Penész esetén a hőhidat kell megszüntetni, a páratartalmat csökkenteni.
2018. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 repulo ***** válasza:
28%
Feltalálták újra a kvarclámpát?
2018. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Előtte kellett volna inkább érdeklődni, most már úgyis mindegy.
2018. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A páratartalom csökkentése segít a penészedésen, de attól még a poratka megmarad. Viszont azt is megöli az ózon. Ezért választottam ezt. Ha több pénzem lesz veszek egy páramentesítőt is, csak az sajnos kicsit drágább.
2018. dec. 19. 15:17
 5/8 anonim válasza:
Amennyiben még nem késő a válasz. Előszőr minden féle kép egy páramentesítő,a legfontosabb a reggeli szellőztetés az éjszakai alvásból légzéstől származó pára stb kiengedése mely a falon és a nyílászárón csapódik le.Akkor is ha tél vagy hideg van.Ezt követően jöhet az ózon generátor,melynek a legerősebb és legtisztább a tisztító ereje.De poratka ellen ill. közvetlen rá fújva tiszta alkohol is használ,(ágyneműre vigyázva).
2018. dec. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Érdemes néha kárpittisztító,takarítógépet használni ,és egy erős porszívót is a kárpitokban lévő poratka ellen.
2018. dec. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak helyek, ahol a fal nedvessége okozza a problémát. Ha a kiváltó ok nem hárítható el, legalább a levegőből kell kivonni a nedvességet, ma már erre vannak technikák, ahogy láttam a fórumokon is.

Nekem szerencsére nincs ilyen gondom, sőt azért sem cserélek ablakokat, mert a jelenleginek van egy kis huzata, miáltal energiát pazarol, viszont mindig jó a levegő, úgyhogy ennek árát inkább megfizetem a gázfogyasztásban.

Ezzel szemben jártam olyan szomszédnál, ahol milliókat költöttek felújításra, jó légzáró ablakok természetesen, plusz még új padlószőnyeg, ami eleve borzasztó büdös tud lenni.

10 év telt el, de abban a lakásban még mindig büdös van, meg az ember is mindig hagymát eszik, vagy nem tudom, de lehet valami rossz étkezési szokása, mert förtelmes, ami ott van. Persze, nem veszi észre, megszokja, idős is már.


Szerintem, legyen inkább huzatos a szoba, mint olyan bűzben élni.

2018. dec. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előzőt kibővítve, a huzat sem mindig jó, ezt tapasztalom egy pincehelyiségen.

A pince télen száraz, amikor még melegebb a talajhő miatt, mint a külső környezet.

Amikor viszont tavasszal már a pince lesz hidegebb, a huzattal átmenő levegőből kicsapatja a páratartalmat a falakra, betontalajra.

A huzatot viszont korábban épp én segítettem elő, hogy legyen, mert akkor még penészedési gondok voltak, amit így sikerült is elhárítani.


Ezt támasztotta alá egy másik tapasztalat is, ahol a pincehelyiségek a penész miatt használhatatlanok voltak. A nedves levegőt a kartondobozok is magukba szívták.

Egyszer azonban betörtek ablakok az épület másik oldalán (is), amitől a pincében állandó, enyhe huzat keletkezett.

Ez elegendő volt ahhoz, hogy pár év alatt a pincében megváltozott a klíma, megszűnt a nedvesség, a penészes szag, így tárolásra alkalmas lett.

Tehát a problémát ebben esetben a lakók butasága is elősegítette, akik eltűrték, illetve alkalmazták a pince teljesen zárt ablakait, légmozgás hiányát.

2018. dec. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!