Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia miatt egyoldalú...

Allergia miatt egyoldalú füldugulás?

Figyelt kérdés

Februárban okozhat a pollen erős allergiás tünetet?

Fülészeten nem találtak semmit,nincs gyulladás.

Van valakinek hasonló problémája?



febr. 6. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pollen most nem, de penész, poratka simán okozhat ilyenkor is allergiát és azzal együtt füldugulást. Szedsz valami antihisztamint? Ha beszeded, lemegy a duzzanat a füledben és hallasz rendesen?
febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Mivel most eléggé fúj a szél, simán lehet az is a probléma. Vagy ha beteg vagy arról is rámehet
febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tavaly nyáron is volt hasonló problémám de akkor csak fejfájas volt.

Azt tudni kell hogy túrázni járok.

Egy hete gyenge vagyok,plusz mellé ez a fülprobléma és a bal szemem alatt is duzzadt picit.

Mivel fülészeten nem találtak semmit ezért a körzeti orvos nem ír fel semmit,azt mondja hogy a fülészet kompetenciája ha panasz van oda menjek.

Amikor kimosták a fülemet utána jobb lett pár órára,illetve reggelre lesz mindig rosszabb.

Veszek be allergia gyógyszert,hátha javul.

Allergia vizsgálaton ezek derültek ki,ezeknél mutat allergiát:

Perjefélék

Réti komocsin

Rozspollen

Fűkeverék

febr. 6. 10:14
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezek közül most egyik se virágzik.

Ez inkább betegség lesz ami ráment a füledre.

C vitamin és sok pihenés.

febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem kellene erre antibiotikum?

Férjemnek könnycsatorna gyulladása volt most 1 hétig,nem lehet h azt kaptam el tőle?

Antibiotikumot kapott rá.

Félek hogy komolyabb baja lehet a fülemnek,1 hete semmi változás.A szemem alatt is duzzadt.

Erre elküldenek hallásvizsgálatra...persze hogy nem fogok hallani.

febr. 6. 10:32
 6/12 anonim ***** válasza:

A szemed meg a füled független egymástól. Ha nem kooperál a háziorvos és a fülészeten sem találtak semmit, akkor szerintem ne aggódj.

A szemedre vegyél Septosylt, a füledre meg Otipax fülcseppet. Mindkettő vény nélkül kapható, gyulladáscsökkentőt tartalmaznak. Az Otipaxot nem szabad viszont 10 napnál tovább alkalmazni, de nekünk egy héten belül rendre tette a fülünket. A septosyl már 2-3 nap alatt hatott. Közbe kezeljed magad megfázással, C vitamin, tea, stb. Ezekkel a gyógyszerekkel nem tehetsz magadban kárt.

febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nektek is ilyen tünetetetek volt?

Fülzúgás,fejfájás,gyengeség?

Semmi nátha,torokfájás,lázam sincs...köszönöm a tanàcsokat!

febr. 6. 10:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Páromnak is úgy kezdődött hogy fejfájás, levertség. Aztán ez elmúlt, viszont utána elkezdett fájni nagyon a füle. Füldugulás, egész fülkagylója fájt, még a füle is láthatóan elállt. Az egész hallójárata megduzzadt. Az Otipax szépen lelohasztotta és elmulasztotta, csak borzasztóan gyűlölte a csepegtetést mert nagyon hideg volt neki, hiába melengettem a kezemben.
febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oh szegény...de akkor hasonló hogy neki sem volt megfázasos tünet.Nekem szerencsére nem fáj.Csak ez a fülzúgás és fejfájás..
febr. 6. 11:26
 10/12 A kérdező kommentje:

Fejlemény!Ma kaptam rá antibiotikumot,és érdekes módon a fogam lüktet tőle és máris múlik a fülzúgásom.


Hátha valaki olvassa ezt,a fogra is gondolni kell ilyen esetben!

febr. 7. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!