Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A szám pár hónapja minden...

A szám pár hónapja minden szájfény használata után egy héttel olyan allergiás reakciót vált ki, hogy kipirosodik teljesen körülötte, feldagad, és ótvar szerű sebek jelennek meg. Mit tudok most tenni?

Figyelt kérdés
A gyógymódja nagyjából már megvan, merthogy ez már a 3. alkalom az évben, hogy két hétif ilyen a szám, és nem tudok kimenni a lakásból, mert feldagad és nem tudom kinyitni a feszüléstől. Van esetleg olyan szájfény, ami nem tartalmaz ilyen vegyi anyagokat?

febr. 28. 20:04
 1/5 grafno ***** válasza:
51%
Abbahagyni a szer használatát.
febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, de biztosan létezik valami bio. Effelé irányult a kérdésem.
febr. 29. 06:19
 3/5 anonim ***** válasza:
A Bio szájfény is kémia (feldolgozott anyagok), csak lehet kevesebb.
márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cubina ***** válasza:

Az anyagok a nyálkahártyán keresztül szívódnak fel a leggyorsabban, tehát ha a szájfényre lennél allergiás, az nem egy hét múlva jönne elő, hanem a használat után nem sokkal és nem 2-3 hétig tartana. Ha valaki például ételre allergiás, szinte rögtön előjön evés után. Ha valami vegyszerre allergiás valaki, akkor az adott vegyszerrel való érintkezés után nem sokkal előjönnek a tünetek.

Onnan tudom, hogy elég sok mindenre allergiás vagyok sajnos.

A tüneteid alapján (súlyosabb) herpeszre gondolnék, amit egy mindenkiben alapból megtalálható vírus okoz, és az arra hajlamos embereknél bármikor előjöhet.

Kiválthatja ezen kívül a túlzott napozás, szolárium, legyengült immunrendszer, túlzott stressz, valamilyen étel túl jóízűen vagy undorral való elfogyasztása, magánéleti válság, nem friss étel, stb.

Úgy tudod kideríteni, hogy nem használsz többet szájfényt és figyeled, hogy előjönnek-e a sebek és ha igen, milyen esetekben, mi volt az előzménye.

márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3 hete nem használok szájfényt, de mégis előjött egyszer újra. Nem tudom mitől lehet sajnos. Köszönöm a válaszokat!
márc. 18. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!