Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fémallergiám van. Emiatt az...

Fémallergiám van. Emiatt az orvos azt javasolta, hogy orvosi fémből készült ékszert hordjak, az nem allergizál. Nekem igen. Lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem is kicsit. Néhány perc után már ki kell vegyem a fülbevalót. Lehetséges ez? Nem lehet kamu elvileg, mert nem a sarki fűszeresnél vettem.

2012. jan. 6. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
az orvosodnak igaza van.
2012. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet vki erre is allergiás?Hisz tartalmaz allergént.
2012. jan. 6. 14:58
 3/8 anonim válasza:

Létezik sebészacél allergia. Az alternatívák eléggé költségesek, viszont minél ritkább a fém, annál kisebb az allergia esélye. Arany és ezüst allergia is van. Platina allergia extrém ritka, de az sem kizárt.


A probléma az, hogy elég sok ékszerbe kevernek nikkelt, és valójában az váltja ki az allergiát, a teljesen tisztának mondott ékszerekbe is csennek néha, itt csak a megbízható bolt, illetve márka adhat garanciát, hogy valóban azt viselsz amit vásároltál.

2012. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nikkelallergiám van nekem is,aranyat tudok hordani,csak nem szeretek

de az orvosi fémre is allergiás vagyok,hiába papiron nem


igy kanál vége műanyag,nadrágok fém gombja belülről lefestve,leragasztva,stb

ékszert meg nem igazán hordok 1 aranygyűrű kivételével


fogadd el,ez van

(+nekem mellé ekcéma is..)

2012. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindannyiótoknak!Hasznos volt!Akkor én is beállok azon ritka példányok sorába,aki arra is allergiásak,amit amúgy nekik találtak ki :) Szuper.Csak hogy én az aranyat utálom,az ezüst nem mutat sehogy.A fém gombokkal,pántokkal már sajnos megtanultam együtt élni :(( Én is kenem,ragasztom.
2012. jan. 6. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg azzal megpróbálkozhatsz, hogy a fém azon felületét ami érintkezik a bőröddel lekened átlátszó körömlakkal.
2012. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igaz, hogy régi a kérdés, de próbálj ki olyan ékszert amik szilikonréteggel vannak bevonva. A piercingektől kezdve a fülbevalókon át minden ékszerből találsz ilyet
2014. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam a 7-est fél éve, azóta használom.
tegnapelőtt 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!