Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek vegyek nagyobb...

Szerintetek vegyek nagyobb sólámpát?

Figyelt kérdés
Most van egy 7,5 kilós, de szeretnék egy 25kg-sat, hogy az egész szobára hasson(kb 20m2). Azt olvastam semlegesíti az elektroszmogot, segít a léguti betegséges gyógyításában és az alvásban is. Ti mit gondoltok?

2012. okt. 4. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél, nem csak a hatása miatt, hanem a hangulatáért is. Éjjel szép és szolid fényt ad a szobának. Ez a hangulat télen főleg jól eső az emberi léleknek. A hatásáról nem is beszélve.
2012. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lesz túl nagy tőle a sókoncentráció? Mert ezt egy speciális boltban árulják(ők nyílván azt mondják, hogy nem, mert érdekük az eladás), a legtöbb helyen csak 2-3kgs díszek vannak.
2012. okt. 4. 23:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Látod, ezt nem tudom megmondani. Szerintem annyi só nem párolog el belőle, hogy gondot okozhatna. Talán allergológust, pulmonológust kéne megkérdezni erről.
2012. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Allergiológustól megkérdezem majd, 2hét múlva amúgy is mentem volna hozzá.
2012. okt. 7. 14:28
 5/6 eric_one ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Bpestől 640 km-re található Parajd községben van a híres Parajdi sóbánya. Évente átlag 500.000 ember látogat el oda, nem csak gyógyulni vágyók, hanem azok is akik természetes módon szeretnék tisztítani a légutukat és tüdejüket. Ma már egyre több helyen nyílnak úgynevezett sóbarlangok, ahol hasonló klímát alakítanak ki mint a sóbányában. Akik eljárnak ide azok tünetmentesek tudnak lenni, ha kúra szerűen rendszeresen járnak és töltenek időt ott, miközben a só megtisztítja tüdejüket.


Kérdésedre válaszolva, a himalájai kristálysó leginkább akkor tud "párologni" ha az izzó felmelegíti a sótömböt. Az ugyanolyan értékes parajdi kősó viszont már szobahőmérsékleten is jobban "párolog". A sólámpád mellé ajánlom használj parajdi sótéglát melyet a radiátorhoz is tehetsz. Árban 10x olcsóbb, hiszen nem Pakisztánból kell elhozni hanem Erdélyből.


Az elektroszmoghoz nem tudok mit szólni, mivel sehol semmiféle hiteles mérési adattal nem találkoztam, szerintem ez csupán szóbeszéd. De a légúti problémákra valóban segít. Nekem allergiám van, bizonyos évszakokban száraz köhögés, szemkönnyezés, és megfázáshoz hasonló orrdugulás tünetek jönnek. A só használatával tünetmentes vagyok közel egy éve. Én 500 (ötszáz) kiló sóval alszom, ezenkívül 26%-os sóoldatot is párologtatok egy kerámia edényben. Valamint 1%-os sóoldattal mosom az orrnyálkahártyámat, és a garatomat. Fogyasztom is a himalájai sót, és még más területen is használom (sópárna, sószappan, stb.) Csak ajánlani tudom, de kérdezd meg az említett szakembert is nyugodtan, és majd írd is meg mit mondott. A himalájai sólámpa nem a legmegfelelőbb, de nagyon szép és van egy színterápiás hatása is, nyugtató kellemes érzést vált ki a látványa.


Végezetül nézd meg ezt az érdekes riportot


http://www.youtube.com/watch?v=G9Ffzc7ijE4

2012. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az allergiológus azt mondta nem árt, de tudományos szempontból nem bizonyított a himalája sólámpa léguti betegségek gyógyítására kifejtett hatása. A sóbarlangok viszont igen, mert azok olyan sóból készültek, amik szobahőmérsékleten párolognak.Ennek ellenére megvettem a 35kg-sat(25kg-s nem volt), szerintem megfelelő, csak ki kell cserélni a foglalatot és a lámpát 15wattosról 60asra és az már felmelegíti annyira, hogy elég sót párologtasson a levegőbe. De még ha nem is használna, akkor is tök jól néz ki.
2012. okt. 16. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!