Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől vörös és folyik az orrom?

Mitől vörös és folyik az orrom?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy télen - nyáron papírzsepivel felszerelkezve kell mennem mindenhová, mert állandóan folyik az orrom. Nem megfázás, inkább csak vizes folyásnak mondanám.

Nyáron még csak tudom fogni a juhar fákra (bár még allergia vizsgálaton nem voltam). De ami még ennél is jobban zavar, hogy az orrom állandóan vörös (kb. olyan, mintha iszákos lennék és borvirágos lenne).

A múltkor mondja az egyik üzletben egy ember, hogy szagoljam meg, hogy más illata van a kávéknak. Aztán mondja, hogy vagy maga úgysem érez semmit mert meg van fázva/piros az orra.


Nem voltam megfázva.


Mitől lehet ez?

Mit lehet vele kezdeni? (Egyébként hideg az orrom hőmérséklete)

Másnak volt már ilyen?

Amikor kicsit melegebb van egy üzletben, akkor az orromon kívül az egész arcomon érzem ,hogy szabályosan ég az arcom.


Vérkeringési probléma? (A kezem, lábam mindig jéghideg)

Vérvizsgálaton voltam, azt mondták ,semmi bajom.



2012. nov. 3. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló van, bár én biztos, hogy nem vagyok allergiás illetve nyáron (már) nem szoktam megfázásszerű tüneteket produkálni. (télen is max csak akkor, ha tényleg meg vagyok fázva)


Nekem is van ez a vizenyős folyás szerűség. Nekem azóta van, amióta orrvizsgálaton voltam,(orrcseppfüggő lettem azért mert folyton eldugult az orrom) és már egyáltalán nem tudtam azon keresztül lélegezni. A baj nekem ott kezdődik, hogy ha például télen kintről bemegyek vagy fordítva, illetve ha előre hajtom a fejem egyszerűen hirtelen megállás nélkül folyik kifelé az orromból ez a cucc.


Nekem is hidegek a végtagjaim. Ettől függetlenül minden rendben.

2012. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! S az orrcsepp segít? Bár mondjuk nekem nincs eldugulva az orrom, csak állandóan fújni kell, hogy a vizes cucc kijöjjön.


Nyáron volt, hogy meg is szünt, de most kezdem én is megint érezni, mióta kint hűvösebb van, a legtöbb helyen pedig már fűtenek. Nem tudom feldolgozni a hőmérséklet különbséget.

2012. nov. 7. 19:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Kerülöm az orrcsepp használatát, mert tartok tőle, hogy újra függni fogok tőle.

Amúgy erre az orrfolyásra nem nyújt megoldást. Én úgy hallottam, hogy ha kiégetnék az erek egy részét, akkor csökkenne vagy megszűnhetne a probléma.


Nekem is a hűvösebb idővel kezdődik, télen ez a váladék véres. De nyáron viszont eső előtt 2-3 nappal eldugul az orrom egészen addig amíg nem esik. Ilyenkor ha kifújom (mert muszáj)csak vér jön az orromból más nem.


Ez előtt soha sem vérzett az orrom.

2012. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!