Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van az ujjamban egy szálka,...

Van az ujjamban egy szálka, de elég rég óta kb.5-6 hónapja. Nem fájt eddig csak néha éreztem ha úgy értem valamihez. Többször próbáltam kiszedni tűvel, de nem sikerült. Most meg bedagadt körülötte a bőr és vörös. Hogyan tudnám kiszedni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg áztatni egy kicsit, meleg vízben az ujjadat. Én kb. 15-20 perc áztatás után ki tudtam szedni azt is, ami nagyon mélyen volt
2012. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tegyél rá párakötést, be fog olvadni. Amikor lesz rajta egy kis sárga gennycsap, azt tudod kiszúrni és az kihozza magával azt a szálkát, ami ezek szerint elég mélyre becsúszott. Vegyél a patikában Betadine oldatot / ha jód érzékeny vagy akkor nem jó, akkor Octinesept spray-t vagy amit ajánlanak fertőtlenítőt/ és kezeld vele utána pár napig, nehogy újra begyulladjon.
2012. okt. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!