Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől jöhettek ki rajtam a...

Mitől jöhettek ki rajtam a kiütések? Mivel kezelhetném?

Figyelt kérdés
Ma reggelre tele lett mindkét kezem összes ujja, apró, iszonyatosan viszkető kiütéssel. A kézfejemen is van pár. Szerda este pedig pedagadt a torkom, de elmúlt hamar. Allergiának tűnik, volt is már ilyen, de ennyire sosem, és ha nem vakartam, hamar alig észlelhető állapotba került. De most bármit eszem (hús, zöldség, tészta, kenyér), elviselhetetlen utána. Semmi olyat nem ettem/ittam, amit eddig nem, kozmetikumot, tisztálkodószert sem váltottam hónapok óta. Jövő hét péntekre kaptam időpontot, addig legalább azt jó volna tudni, mivel kenjem, mert megbolondulok! Reggel bevettem egy allergia gyógyszert, mintha használt volna, de nem tudom, be merjek-e venni mégegyet ma. Köszi a tanácsokat előre is!

2013. jan. 11. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet ekcéma? Szerintem, amíg nem biztos ne szedjél rá semmit, még ha jónak is tűnik, mer nem tudhatod mi a baj forrása. Azt mire írták fel, milyen gyógyszer? Az eredeti bajt kéne kezeltetni, h biztosan hasson a kezelés. S nehogy csak tüneti kezelés legyen.
2013. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ekcémám volt már, meg gombám is, egyik sem így nézett ki. A gyógyszerallergiám volt ugyanilyen, arra kaptam az allergia gyógyszert is (Loratadin-ratiopharm). De ennyi kiütés akkor sem volt. Most semmit sem szedek. Antibiotikumot szedtem egy hónapja, ha az lenne a ludas, szerintem nem most jönne ki. Az orvos tudni fogja majd, de addig muszáj kezdenem vele valamit, mert megőrjít!
2013. jan. 11. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem, és elhiszem, h rossz. Az, h szedtél antibiotikumot az sem jó, nem lehetett volna máshogy homeopátiával megoldani? Az nem terheli meg annyira a szervezted. Esetleg egy méregtelenítőkúra? Hátha segít?! Mire voltál allergiás?

Nekem azt mondták, mivel volt ekcémám, h lelki eredetű is lehet, bár nem tudták megmondani, h pontosan mitől is volt, sok orvosnál jártam. Aztán egy "sima" kézkrém segített, de lehet a kiváltó ok szűnt meg..

2013. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok antibiotikum párti, de petefészek gyulladásom volt, nagyon szenvedtem, és nem akartam házipraktikázni nőgyógyászati problémával... Arra nem emlékszem, mi volt a gyógyszer neve, amitől kijött az allergia, csak hogy a gombámra kaptam egyszer. Nem bírtam tovább, bevettem mégegy allergia gyógyszert, meg bekentem cinkrázóval egy órája, most nem érzek semmit végre. Ha beválik, kenem péntekig. A sima kézkrém csípte, azt elvetettem. Most alszom gyorsan, amíg el nem kezd viszketni újra. :)
2013. jan. 11. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!