Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Atópiás dermatitisz oka?

Atópiás dermatitisz oka?

Figyelt kérdés

Kis korom óta van, (jelenleg 16 vagyok), voltam már allergia vizsgálaton, nem sok mindent találtak, annyit, hogy ne igyak/egyek sok tejterméket.

Időszakosan jön elő a viszketés, egy héten 1-2 napon, valamelyik nap nagyon intenzíven egész nap, valamikor enyhébb. Lehetnek pszichés okai? stressztől lehet ilyen intenzív viszketés, vagy csak allergia lehet az oka és menjek el egy alaposabb vizsgálatra?



2013. márc. 18. 15:15
 1/4 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem írni, hogy nincs semmi kiütésem.
2013. márc. 18. 15:27
 2/4 Napsugar11 ***** válasza:

Nálunk a fiamnak és a lányomnak is van. Csak a lábon, a comb területén jön ki, de súlyosabb, mert vakarás után felszakad a bőr, és gennyes is lesz. Oka lehet az immunrendszer nem egyenletes működése, tehát vagy alul-, vagy túlműködik. Periodikusan...


persze vannak más dolgok is. Pl. nálunk a klóros víz, pl. uszoda mindig előhozta, de nyáron a Balatonnál semmi gondunk nem volt.


Mindkét gyerek Diprosalic kenőcsöt kapott, jól is reagáltak rá, de mivel nagyon erős kortikoszteroid tartalmú kenőcs, nagyon veszélyes és káros az egészségre. Más viszont nem használt.


Most rábukkantam egy spay-re, ami nem olcsó, de már 1 hónapja teszteljük, és fantasztikus eredménnyel. Ha gondolod, megírom a nevét privátban. Azóta teljesen, nyomtalanul eltűnt, és remélem nem is jön elő. Eddig működik...

2013. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor megírnád a nevét?
2013. ápr. 12. 15:43
 4/4 anonim válasza:
Az én lányomnak is ilyen a bőre és ha elkaparja a bőrét, akkor nekünk szteroid tartalmú Elocom nevű gyógyszertárilag kikevert krémet írt a doki. Kb 1300 ft a 100 g. 3-4 nap alatt eltűntek a foltok, elvakarások. Gyorsan hat, de hamar kiújul neki.
2013. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!