Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Atópiás dermatitisz miatt is...

Atópiás dermatitisz miatt is jár az emelt családi pótlék? Pár kérdésem még lenne a betegségről!

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves. Már újszülött korában diagnosztizálták az atópiás dermatitiszt.

Sajnos kezelni csak a tüneteket tudjuk, mert nem tudni, hogy mi okozta.

Azt mondják, hogy ennyi idős gyereknél még nem igazán csinálnak allergia vizsgálatot :O


Sok szteroidos krémet kapunk,amit már nem szeretnék kenni, mert félek tőle.

De akkor mivel kenjem?

Nektek mi használt?


Főleg a fül mögött, hónaljban, köldökben, lábujjak között jelentkezik és nagyon viszket neki :(


Köszönöm előre minden jó tanácsot!


2012. márc. 12. 21:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia előre is elnézést kérek hogy nem tudok a kérdésedre válaszolni.A kisfiam 2 éves és különös kiütések jöttek ki rajta,csak a bal oldalon(később pár pötty a jobbon)Hónalj,has oldalt,comb,derék területen.Gyerekorvos azt mondta fogalma sincs mi ez,és mitől van.Adott rázósat,fehér a viszketésre,de attól véresre vakarta,visszavittem,most kenőcsöt kapott,ami jónak tünik halványodik.Itt a neten nézelődök,és szerintem neki is ez van ami nektek.Ti hova vittétek?Bőrgyógyászhoz?Semmi újat nem evett,nincs új mosószer semmi.El vagyok keseredve és sajnálom szegényt.Az emelt családi pótlékhoz szakorvosi javaslat kell,úgyhogy az őt kezelő orvos meg tudja mondani hogy jár-e(van tartósan beteg gyerekem,csak más betegség)
2012. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Saját és ismerőseim példájából kiindulva az atópiás dermatitis soha nem egy egyedülálló betegség,mindig valamilyen más betegségnek a bőrgyógyászati megmutatkozása.

Ételallergia,immunológiai betegség,autoimmun hajlam...ezek bizony komolyabb problémák az atópia hátterében,alapos kivizsgáláson túlvagytok már ?


Nekünk a kisfiunk is atópiás ,most már elmúlott 5 éves,az atópia mellett autoimmun betegsége,ételallergiája van.

Két éve kapjuk az emelt családit és egyéb juttatásokat is,rendszeresen járunk immunológiai,gastroenterológiai kontrollokra.

2012. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A kérdésedre konkrétan nem tudom a választ. Igazából az lep meg, hogy 3,5 éves gyereknél nem igazán csinálnak allergia vizsgálatot. Az én fiam 2 éves, és néhány hónapja teljes körű allergia vizsgálatot csináltak rajta. Portól kezdve lisztérzékenységig, tejfehérjétől mogyoróig mindent. Az igaz, hogy úgy lecsapolták a vérét a vizsgálatok végett, hogy menni nem bírt utána.

Attól, hogy a tüneteket kezelitek, sajnos a probléma nem fog megoldódni. Klinikán, kórházban csinálnak allergiavizsgálatot. A körzetitől kell egy beutaló, és időpontot kell kérni.

2012. márc. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a valaszokat, a lanyomnak is ez volt. Olyan 1,5 eves koraban volt a legdurvabb. MAr kisbabakent elojott neki, mivel szoptattam, engem dietaztattak. NEm mult el neki, csak en lettem csontsovany.


Azota rikan jon elo neki. MErt rajottem, hogy a PARADICSOM okozza nala a gondot. (kulfoldon elek, itt sok kaja keszul paradicsom szosszal).


Furdetem minden nap EUCERIN furdetot kuld anyukam MAgyarorszagrol, es sima babaknak valo kremmel kenegetem.

2012. márc. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok. Mire rajottem h a paradicsom a gond, kihajigaltam minden szoros jatekot, a szonyeget, kiprobaltunk mindenfele draga kremeket, tejfajtakat, forro lehutott kamillas vizbe furdettem, nem evett halat, tojast, narancsot stb.

HA pedig MAgyarorszagra mentunk, elmult neki.......

De mondom 1,5 koraba nagyon durva volt neki, az ejszaka kozepen vakarozott, mindket combja veresre volt vakarva.


Egyebkent itt kulfoldon sem ajanljak a szteroidos kremeket, csak rovid ideig,ha mar nagyon durva.


Mindig vagd a kormet kicsire (h el ne fertozze feluletet a vakarozassal.)

2012. márc. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!Nem jár emelt családi az atópiás dermatitisz miatt.Nekem mindkét gyermekem szenved tőle(14 és 3 éves). Sajnos tőlem örökölték én allergiás és ekcémás vagyok.Mindkét gyereknél már végig jártuk a poklot,a kettőjük krémjei már több 100 ezres tétel.Kaptunk szteroidot sokszor ami átmenetileg javulást hozott.A legnagyobb poén,hogy a nagylányomon már csináltak vérből és bőrön is allergia vizsgálatot és SEMMIRE NEM ALLERGIÁS!!!!!!Ez nagyon meglepte a dokikat hiszen elméletileg ennek a betegségnek ez az alap pillére.Most télen borzasztó állapotban volt a kicsi bőre megint csak a szteroid segített.Bármit,de tényleg bármit vettem és próbáltam a pirosság az arcán és a karján,combján levő kis pöttyök nem múltak el.Ekkor egy nagyon idős ,kedves gyermekorvos ajánlott egy krémet .1 hete kenem vele a kisfiam és már nem piros az arca és kb.negyede annyi kis kiütése van!!!

[link]

Mindenkinek ajánlom mert az ára is baráti és egy próbát megér!

2012. márc. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettetek nekünk!


Akkor addig nem hagyom békén a háziorvost amíg nem kapunk beutalót!

Ő is újszülött korától szenved tőle, már 2 hetesen az arca csupa folt volt :(


BÁRMIT kipróbálnánk csak használjon!


Most egy magán bőrgyógyászati kivizsgáláson gondolkodom, mert a Heim-Pálban és az SZTK-ban is a szteroidos krémeket részesítik előnyben!

2012. márc. 13. 09:11
 8/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Szerintem mi is a belinkelt kenőcsöt kaptuk szerintem bár nem találtam meg a papírt,mi dobozban kaptuk.A szaga alapján ezt gondolom,3 nap alatt alig vakarja és szinte eltűntek a pöttyök.
2012. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ne bőrgyógyászhoz menj, hanem allergológushoz. Az én kisfiam ekcémája mögött tejfehérje allergia áll. Egy vérvétellel meg tudják nézni, hogy allergiás-e valamire. Ha megnövekedett az IgG értéke, akkor az. Utána ki lehet deríteni, hogy mire.
2012. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, akkor allergológust keresek!


Valószínű, hogy v.mi allergia lehet a háttérben!

A kisebbik fiamnál most derült ki (tápszerváltás kapcsán) a tejallergia. Most, hogy mentes tápit kap, tünetmentes.

2012. márc. 13. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!