Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért lehet más mellékhatásnak...

Miért lehet más mellékhatásnak ugyanolyan hatóanyagnak,2 különböző gyártótnál? (Ratiopharm-cetirizin [kevesebb mellékhatás] VS. Cetirizin-EP [több mellékhatás])

Figyelt kérdés

Eddig Ratiopharm-cetirizint használtam, az időszakos allergiámra, ennek csak a fáradtság volt írva mint ritka mellékhatás. Ma elfogyott, ezért mentem a gyógyszertárba újat venni, de csak Cetirizin-EP volt. Gondoltam ugyanaz a hatóanyag akkor miért ne.


Erre itthon elolvasva a betegtájékoztatót vagy 20x több mellékhatást soroltak fel mint a Ratiopharm gyógyszerénél.



2013. máj. 18. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
léteznek kísérőanyagok is a hatóanyagon kívül. ezek is sokmindent befolyásolnak.
2013. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elolvasod és több mellékhatást sorol fel.

Magadon nem tapasztaltál semmit. Akkor meg nem mindegy?

Az előttem szóló jól mondja a dolgot.

Az nem is gyógyszer, aminek ne lenne mellékhatása, van olyan, amikor a mellékhatás lehet kedvező, de ez igen ritka. És nem mindenkinél jelentkezik. Azért jó elolvasni és NEM beképzelni, majd elküldeni az egész gyógyszeripart a búsba, hogy mérgezni akarják az embert, mert hogyha valami szokatlan dolog jön közbe gyógyszerszedésnél, pl. hasmenésed lesz, akármi és tudod, hogy biztos nem romlott ételt ettél, vagy valami újdonságot, akkor biztos, hogy a gyógyszertől volt és abba kell hagyni a szedését.

2013. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek tesztelésének több folyamata van.

A gyakran előforduló mellékhatásokat még a klinikai tesztelés alatt kiszűrik. Viszont a ritka mellékhatásokat (amik mondjuk 10000 emberből csak 1-et érintenek), azokat ezeken a vizsgálatokon nem tudják kiszűrni.

Erre vannak a "postmarketing" vizsgálatok. Ha vki mellékhatást tapasztal, akkor az orvosa egy bejelentőlapon el tudja küldeni, így az is rákerülhet tájékoztatóra.


Valószínűnek tartom, hogy mindkettőnek teljesen ugyanolyanok a mellékhatásai is, egyszerűen az egyiknél több ritka mellékhatást jelentettek be.

2013. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!