Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Porallergiával kapcsolatban...

Porallergiával kapcsolatban álló atópiás ekcémára mit használtok?

Figyelt kérdés
6 éves lányom porallergiás,ezzel összefüggésben atópiája van a kar és láb hajlataiban.Már több bőrgyógyász többféle kenőcsöt írt neki.De egyik sem használ igazán.Ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot,tapasztalatot.Köszönöm!
2013. jún. 13. 14:33
 1/2 anonim válasza:

Szia 17 éves vagyok és porallergiás.


Képzeld nekem egy 2-3 éve volt ilyen problémám. (habár arról fogalmam nem volt, hogy ennek ez a neve) Folyamatos kórházi utakat tettünk meg anyukámmal de semmi, egyszerűen azt mondták elmúlik. Így is történt, (nekem a nyakam bal oldalán volt) majd egy idő után visszajött de még csúnyábban. Kétségbeesésünkben magánorvoshoz fordultunk ahol allergia tesztet végeztek rajtam, de semmi eredménye nem lett. A magánorvos kétségbeesésünket látva (nyáron sem szívesen mutogattam a nyakam, mindig odafésültem a hajam -ami utána kiderült, hogy még csak rontott a helyzeten-) elküldött minket Budapestre Mo. egyik legelismertebb allergológusához (persze magánorvos volt és az ára is megvolt, de 5 perc alatt kiderült minden a sok hónapos kórházi utak után). Kaptam egy kenőcsöt, ilyen speciálisan gyógyszertárban kevertet, aztán pedig kikötötte, hogy csakis Dove tusfürdő, sampon, stift stb... lehet amit használhatok. SEMMI MÁS, mert ebben nincs olyan anyag ami előhozná az allergiát. Pontosan nem tudom mik találhatók benne, de nekem ténylegesen bevált. Sehol semmi ilyen foltot nem vettem azóta észre. Jah és ami még fontos, hogy a Dove-ból is csak sima. SEMMI GYÓGYNÖVÉNY külső érintkezésben. Szóval a családnak is figyelni kell például a mosóporra.


Remélem szegény kigyógyul belőle, mert én borzasztóan utáltam ahogy mindig megbámultak és kinevettek a hátam mögött. Persze nem olcsó mulatság a Dove tisztálkodási szerek beszerzése, de ha ezen múlik akkor muszáj megvenni. Én is megtaláltam hol kell venni, ahol megéri.


Remélem segítettem.

2013. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tamás Úr válasza:

Egy drasztikus javaslat: a gyerek szobájából a szőnyegeket, falvédőket "kidobni", ha lehet, még a függönyöket, sőt a plüss állatkákat is!

És persze rendszeres takarítás, különös tekintettel az ágyra, amit ne ő csináljon.

Bár szinte lehetetlen, de amennyire megoldható, a poros helyeket kerülni kell.

Ez többet segíthet, mint a kenőcsök, csak a bőrgyógyászok nem szokták megemlíteni...

2013. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!