Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Atópiás dermatitis - Szeretnék...

Atópiás dermatitis - Szeretnék kérni, kenőcsöt, étrendeket bármit az enyhítésének érdekében!?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, születésem óta Atópiás dermatitis-ben szenvedek. Sok orvost megjártam már, szinte egyik sem segített. 1 kenőcs van ami gyönyörűen enyhíti a tüneteket ez pedig az elocom nevű kenőcs, de ezzel az a baj, hogy szteroidos, ami a börőmet szépen tartaná, de ártalmas. Egyetlen "gyógymod" amit a kibírhatatlan viszketések ellen tudok tenni, az az, hogy leforrázom. Nagyon jó érzés, és utána nem viszket egy jó darabig (3-4 óra) de emiatt úgy kiszárad, hogy ha behajlítom a csuklóm, látom ahogy felreped a bőröm. (ugyan úgy a hajlatoknál, de még az egész fejem is olyan)


Egy szó mint száz. Szeretnélek titeket megkérdezni abban, hogy akik ugyan ilyen betegségben szenvednek, vagy ismerős, vagy gyermek: milyen enyhítő gyógymódot tudtok rá ?



2013. ápr. 17. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A kisebbik fiam küzd elég erősen atópiás dermatitisszel, öröklött is, mert nekem is előfordult, és a férjemnek is van foltja, de ő nem vallja be, férfiből van :) Emésztőszervi problémája is volt, és rengeteg gyógyszert, drogot kapott, mert betegen született. A steroidos krémek borzalmasak voltak. Bőrgyógyász írt Protopic kenőcsöt, ez egy újfajta, a bőr védelmi rendszerét erősíti. És e mellett egy csomó változást beiktattunk: természetes mosó és takarítószerek, öblítéshez ecet. A legdurvább vegyszer a lakásban a mosogatószer. A gyapjúágyneműket lecseréltük, mert irritálta. Csak természetes tisztálkodó és bőrápolószerek. Én magam készítem őket, de a Manna szappannál remek dolgokat lehet venni. Még sampont se használunk, az is szappan és citromos öblítés. Voltunk allergiavizsgálaton 2 helyen, gasztroenteorológusnál, ahol vérvétel is volt ételallergiára, de semmit nem mutattak ki. Az ételeket is amennyire lehet, természetesen csinálom. Nem használok készételeket, porokat, mártásokat, inkább a jó minőségűt veszem, amibe nincs sok "E"-betű. Persze gyerekről van szó, joghurt, csokika, olvadós rágó, másfél havonta becsúszik valami gyorsétterem... nem lehet minden tökéletes :) Vitamint is olyat szed, ami magas minőségű, természetes (nagyjából)...
2013. ápr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és a főzéshez még: nincs otthon répacukor, csak nádcukor meg gyümölcscukor. Nem használok mesterséges édesítőt, és amennyire lehet, a fehérlisztet is mellőzük, teljeskiőrlésű megy mindenbe.
2013. ápr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És még mindig főzés: Himalája sót használok és tengeri sót sima asztalit nem.
2013. ápr. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit írtam protopic kenőcsöt, az tényleg nagyon hatásos, de lehet - így utólag átgondolva - hogy neked alapvetően azt kell megtanulnod, hogy a gyógyszeres krém mellett folyton kenni kell mással is. Nekünk sem a gyógyszertári krémek, sem a gyógyszertárban kapható méregdrága krémek nem jöttek be, egyedül a Kék-Lukács hidratáló krém. De ezt is felváltottuk természetes anyagokkal. Mint írtam, a Manna szappannál remek dolgokat találsz, van kifejezetten ekcémás bőrre való csomagjuk, meg válassz még mellé valami krémet is. Kókuszt, vagy Shea vajat. Semmilyen kommersz kozmetikumot ne használj, és a szteroidot meg hagyd a p..ba. Az amúgyis még jobban szárítja a bőrt, ha túl sokat használsz belőle. Az csak a gyulladást csökkenti. És nézd meg, milyen az ágynemű és a ruháid. Nekünk a gyapjú borzalmas volt.
2013. ápr. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindent kipróbálok amit leírtál!
2013. ápr. 20. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!