Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyek, milyen...

Laktózérzékenyek, milyen joghurtot, pudingot esztek?

Figyelt kérdés

Azok persze,akiknek nem teljesen kell elhagyni a tejcukrot,hanem minimális belefér.


A teljes laktózmentesek irtó drágák.

A milli mia krémtúrótól nincs bajom.

Mik vannak még.

Honnan tudom hogy melyikben mennyi tejcukor van?Mert ráírva pl a jogobellára is csak annyi van,hogy 3,5%-os tejből van.De hogy a tejcukor mennyi benne...



2013. máj. 3. 10:01
 1/9 anonim válasza:
jobb termékekre rá van írva. pudingot a müllerben tudok hogy lehet kapni (csokikat meg minden egyebet) olyan 300 forint körül. nem olyan vészes még szerintem.
2013. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Joghurtot a Spar-os laktózmentes naturt, vagy abbólkotyvolok gyümölcsöst, pudingot laktózmentes tejből én főzök. Tejföl a Minna 15%-osból korlátozottan belefér.
2013. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem csak a teljesen mentesek érdekelnének,mert nem vagyok teljesen eltiltva,keveset lehet.

De amire nincs ráírva hogy alktózmentes,azt honnan tudom mennyi van benne?


Próbálom nézni őket egyesével,de neten sem találom.

Jogobella nagy kedvenc,de semmi infó.

2013. máj. 3. 10:18
 4/9 anonim ***** válasza:

A tej egy annyira káros, problémás anyag, hogy ha eleve érzékeny vagyok egy összetevőjére, nem fogom enni még véletlenül sem.


Ha 20 forint lenne egy lityó laktózmentes anyag, akkor is irtó drága lenne mert pénzt kiadni azért hogy az egészségedet tönkretedd az drága. A dohányzás is ezért drága, ugyan ilyen káros szenvedély.


Én a semmilyenre szavazok. Egyébként a Spar free from és a Magic milk megbízhatóak..

2013. máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A csoki,cukor is káros,mégis esszük.

A tejen is van káros,de hasznos is,de én pl az íze miatt eszem/iszom.

Joghurt nélkül nem vagyok el(ezeknél még kevés amit tudok hogy ehetem),tej,kakaó nélkül sem(itt már ráleltem a mizo laktózmentesére,300Ft literje,viszonylag megfizethető és finoma),túró nélkül sem(ettél már baconos túrós tésztát,olyan jó zsírosat,tejföllel?).Sajtból eddigis a keményebb sajtokat ettem,azt bírom,pékáruknál még nem tapasztaltam ki,de a kedvenceim nagy része megfelel.

2013. máj. 3. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, kötekedni nem fogok :)
2013. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem is kötekedést kértem,hanem valami alapot,ahonna megtudom nézni,miben mennyi laktóz van...
2013. máj. 3. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt nem szokás feltüntetni. Laktáz enzimmel kezelt tejtermékre van egy határ, talán x < 0,1g / 100g de nem jellemző hogy pontosabban feltüntetik.


A kötekedést arra értem, hogy reagáljak a tejfogyasztásra. Ma, a betegségek korában önkánt vállalni ezt, direkt, némi élvezetért cserébe. Nem is az alkalmi tejtermékfogyasztással vannak bajok, hanem a rendszeres, életvitelszerűvel. Ezzel nem tudok kiegyezni, de nem akarom hogy ebből itt megbántás vagy pocskondiázás legyen.

2013. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Amennyi allaergiás,vagyis inkább erre érzékeny ember van,igazán feltüntethetnék...

Na nembaj,időm akad,megér pár emailt a közvetlen gyártónak.


Egyébként ez a tej-nemtej fogyasztás mindenki saját dolga,ahogy a vega-húsevő sem fog soha egyetérteni.

2013. máj. 3. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!