Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lehet? Hétfőn strandon...

Mi lehet? Hétfőn strandon voltam és hát eléggé leégtem. Ez így önmagában még nem is lenne olyan nagy probléma viszont tegnapra a hasam bedagadt.

Figyelt kérdés
mára pedig a homlokom is de nagyon :SS meg van püffedve főleg a két szemöldököm között.. ilyen még sose volt hiába égtem le.. ma voltam orvosnál és azt mondta, hogy a napégés járhat duzzanattal és lehet, hogy egy kis napallergia is szóba jöhet.. valakinek volt már ilyen? hogyan kezelte?

2013. júl. 10. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanígy,csak az egész arcom fel volt püffedve,dagadva,nem túlzok,mintha összevertek volna baseball ütővel.Én bőrgyógyásznál voltam,kaptam rá kenőcsöt.Az egyik orvos a nap fototoxikus hatásáról beszélt,hogy amiatt van.Napallergiám soha nem volt,a tünetek sem egyeztek vele(az kis hólyagokkal is jár)itt viszont hirtelen kaptam nagy dózist,ez volt a baj.
2013. júl. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hu remélem azért nem lesz felpüffedve az egész arcom mert jövőhét kedden kresz vizsgám lesz :S Milyen kenőcsöt írtak fel neked? Akkor gondolom erre nem jó a kalcium injekció.. Nálam is ugyanígy van.. Hirtelen nagy dózis :S Köszönöm szépen a válaszodat! :) Megnyugtattál, hogy akkor semmi komolyabb (:
2013. júl. 10. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy-két nap elteltével még rosszabbodott...bocsi,nem ijesztgetni akarlak.A kenőcsre sajnos nem emlékszem,azt hiszem vmi szteroid tartalmú volt.Menj el a bőrgyógyászhoz minél előbb,kell,hogy adjon rá valamit.Nekem 2 hét volt mire nagyjából meggyógyult,a 3.héten már csak piros volt,utána elmúlt teljesen.Csak sajnos a bőrnek ez nem tesz jót,és gyorsíthatja az öregedését,meg hajlamosabbá tehet a bőrrákra.Használj fényvédőt! én is ezt teszem azóta.Tavasszal krém nélkül kicsit óvatosan merészkedj ki a napra,de azt sem a déli órákban,így kap egy kis napot a bőröd,és felkészültebb lesz a további sugárzással szemben,nem fogja sokkolni annyira a további dózis.De ezt is csak a kora délelőtti,vagy késő délutáni órákban tedd,egyébként mindig vigyázz.
2013. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és addig ne kend be semmivel,csak amit az orvos mond! muter mondta rakjak rá aloa verát,de mondta az orvos,hogy nem szabad,mert az csak rosszabbítja.
2013. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!