Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Folyamatosan...

Mit tehetnék? Folyamatosan rosszul vagyok.14/L

Figyelt kérdés

Inkább felsorolok mindent, ami az eszembe jut:


Egyfolytában ideges vagyok, legtöbbször indok nélkül. Van, hogy direkt idegesítem magam. Nem tudok az emberek szemébe nézni. Mindenki mondja, hogy nagy a seggem, de senki sem segít lefogyni. Szinte semmihez sincs kedvem. Legtöbbször csak hosszú órákon keresztül nézek ki a fejemből. Le tudom rajzolni a hangokat. (ami a legfurcsább) A fejemben látom az alakjukat és színüket. Nagyon sokszor sírok. Akár ok nélkül is. Furcsa dolgokra korlátozódik az érdeklődésem: dinoszauruszok, a világűr és a naprendszer, bizonyos filmek, animék. Néha hagyom, hogy sértegessenek/verjenek a suliban, mert úgy érzem megérdemlem. Amikor piszkálnak, nem tudok visszaszólni semmit, mert zavarba jövök és gyenge vagyok megvédeni magam. Néha egyszerűen csak lefekszem a földre/padlóra és azt kívánom bárcsak meghalnék. Mindenki figyelmen kívül hagyja a problémáimat, senki sem segít, ezért felhagytam azzal, hogy bárkinek is elmondjam. Sírok, hogy ha egy emberrel szemtől-szemben beszélek a problémáimról, vagy, ha az a beszédtéma. Nincsenek barátaim. Egy volt, de ő már nem foglalkozik velem, csak egy idiótával, aki mindig felidegesít. Sosem megyek el kirándulásokra az osztállyal. Amikor megkérdezik miért, azt mondom, hogy nincs kedvem, de valójában azért nem akarok menni, mert félek, hogy megint hátráltatni fogom őket, mert nagyon lassú vagyok és lassan reagálok a kérdésekre stb. és ők most azt hiszik fogyatékos vagyok. Mindig lejáratom magam az osztályban, sőt már az egész iskolában hírhedt vagyok emiatt. Ha mérges vagyok, automatikusan sírni kezdek.Úgy érzem, nem vagyok ember. Kitaláltam magamnak egy 'képzeletbeli barátot', csak azért, hogy ne érezzem magam egyedül annyira. Anya tudja, hogy gyenge az idegzetem, de nem akar elvinni pszihiáterhez, mert azt mondja, csak tinédzserkori depresszió és túl leszek rajta. De hogy ha már közel 5 éve van, akkor az szerintem már nem az. Senki sem akar törődni velem, egész nap csak rajzolok, történetet írok, vagy a gép előtt ülök, mindenki azt mondja, túl fogom élni, de én már nem bírom tovább. Senkinek sincs ideje rám. Olyan, mintha kitaszított lennék és olyan rossz nézni, hogy mindenki boldog a barátaival, meg szerelmével és én meg itt állok egyedül és senkim sincs.


Már annyira egyedül vagyok, hogy még azokat is elküldöm a francba, akik alapból jót akarnának, ez valamilyen reflexszé vált, hogy ha egy fiú közelebb jön, rögtön mondom, hogy 'hagyj békén!'


Nem akarom így élni az életem.



2013. júl. 10. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
[link] Nem furcsa h le tudod rajzolni a hangokat. Mások is vannak így. Kevesen de vannak. Amúgy egy pszichológus mindenképp jól jönne. Ha anyukád nem vevő rá beszélj a suliorvossal vagy valamelyik rokonoddal aki elvinne.
2013. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hmm... és valóban színeket társítok a betűkhöz/számokhoz, sőt emberekhez is. Köszi a választ! Jó lenne, ha megoldhatnám ezt.
2013. júl. 10. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mindenki mondja, hogy nagy a seggem, de senki sem segít lefogyni."


Látod, mindjárt itt egy cél, amit meg kellene oldanod. Olvass utána az interneten, hogyan küzdhetsz a túlsúly ellen, és csinálj magadnak egy tervet is. És haladéktalanul fogjál bele. Kezdj el sportolni. Úszni, futni. Nyár van. Legyél sokat a szabadban, ne ülj odahaza. Szóval ha teszel magadért, mindjárt jobban fogod magad érezni.

2013. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy kb másfél éve biciklizem és ugyanott vagyok. Volt, hogy a suliban egyáltalán nemettem, mert már annyira zavart,hogy piszkálnak. A kajával az a baj, hogy válogatós vagyok és nem szabhatom meg, mit egyen a család, ugyanis mindig egyszerre eszünk. Az a legnagyobbbajom,hogy nem hogy motiválna legalább a családom, hanem ők is lekövéreznek. Az önbizalmam a nullával egyenlő.
2013. júl. 12. 09:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A biciklitől csak nagyobb lesz a feneked és maximum izmos a lábad, de lefogyni attól nem fogsz. Kezdj el futni vagy úszni és próbálkozz diétával. Online is lehet szerezni barátokat, pl a multiplayeres játékokban, és akkor egyből nem érzed majd magadat olyan egyedül. A gimnáziumi évek nehezek egy különc számára, engem is rengeteget piszkáltak és sokat szenvedtem miatta. Mégis felnőttem és most már én csicskáztatok másokat. Meríts erőt a szenvedésedből, törj ki és harcolj azért, hogy legyél valaki. Különben kiégsz, akár egy hullócsillag.
2018. júl. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!