Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez allergia vagy rüh?

Ez allergia vagy rüh?

Figyelt kérdés

Pici piros pöttyök vannak a térdem oldalán. Máshol nincsenek, nem sok pötty, de viszketnek. Igaz nem mindig. Nem tudom, mi ez, mert minden évben előjön rajtam a nap/melegallergia hasonló dolgokkal. Elmentem bőrgyógyra, de az itteni orvos elég idióta, nem is szeretek hozzá menni. Na ő azt mondta, h allergia, kenjem Locoiddal, erre én, hogy nem lehetne-e inkább mással, mert nekem az annyira nem használt, gondoltam arra, hogy pl. az Elocom meg még vmi keverék, ezt a háziorvos írta fel egy évvel ezelőtt, na az használt. Erre az orvos, akkor ez inkább mégsem allergia, hanem rüh!!! Hogy jutott erre a következtetésre?? Ha az, akkor már első pillantásra is azt kellett volna mondania, nem? Egyébként voltam már sajna rühes, igaz nagyon régen, és akkor az egész testem tele volt, irtózatosan viszketett, és az egész családon végigment. Na ez most, csak! a térdemen van már 3 hete, azóta nem lett több, nincs a hasamon, hátamon, ráadásul párom sem viszket!

Kiakadtam, de úgy gondoltam, elmegyek egy másik orvoshoz is! Szerintetek? A rüh lehet csak 3 hétig, csak egy kis helyen, lehetséges, h ennyi ideig nem terjedne szét???



2013. júl. 16. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van. Biztosan nem rüh. A rühesség valóban 3 hét alatt máshol is jelentkezik,de elsőként hajlatokban(pl.könyökhajlat és a kéz ujjai között),ráadásul jellegzetes "képe" van,mert előrehaladott állapotban látszanak a rühatka járatai a bőrben.

Tényleg keress fel mást. A Locoid viszonylag egy gyengébb szteroidos krém,amit pl. arcra szoktak írni. Az Elocom jóval erősebb,azért használhatott. Menj vissza a háziorvoshoz,ír fel neked krémet.

2013. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!