Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiások! Nálatok hogy...

Allergiások! Nálatok hogy alakult ki? Ez pár hét leforgása alatt megjelenhet, vagy pedig születésünkkor kódolódik, hogy mire vagyunk allergiásak?

Figyelt kérdés
Kb. két hónapja megjelent a száraz szem tünet nálam, de csak kb 1 hétig tartott, elmúlt. Utána orrdugulás, és ez az orrdugulás még mindig tart. Azt hittem, csak megfáztam, de már két hónapja majdnem minden nap használni kell orrcseppet. Néha jobb egy-két napig, néha pedig egyáltalán nem kapok levegőt az orromon. Előfordul, hogy éjszakánként csak a számon tudok levegőt venni alvás közben. Ez lehet allergia? Kb másfél éve voltam allergia teszten, és ott azt mondták, hogy semmire sem vagyok allergiás. Esetleg összefüggésbe lehet hozni a macskaszőrrel? Mert három hónapja fogadtunk be egy szobacicát és ő éjjel nappal velünk van. Ez az első nyár, hogy ilyen "takonykóros" vagyok. Borzasztóan idegesítő...
2013. szept. 9. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem is születésemtől fogva, de kicsi korom óta (5-6 éves) allergiás vagyok. Hogy hogy kezdődött, arra már nem emlékszem. Menj el allergológiára, ott kivizsgálnak, hogy mire van allergiás, és felírnak olyan orrspray-t, ami tünetmentessé teszi. Én is szedek, ha nem szednék, már rég megfulladtam volna. Nem mindegy, hogy milyen orrspray-t szedsz, mert van, amelyiknek a hosszas használata (ha 1 hétnél tovább szeded) önmagában is orrdugulást okoz, ezért fontos, hogy azt szedd, amit az allergológus felír, mert az korlátlan ideig szedhető.

Elvileg simán lehet a macskától, és akár felnőtt, sőt időskorban is allergiássá válhat az ember olyasmire, amire addig nem volt allergiás.

2013. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bármikor és bármitől kaphatsz allergiát.

Általában nem 2 nap alatt alakul ki, de mire észreveszed...

azonnal menj el vizsgálatra, mert az elhanyagolt allergiába bele lehet halni!


Az orrcseppet max. 11 napig használhatod, különben elveszítheted a szaglásod!

2013. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!