Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges, hogy azt kívánom...

Lehetséges, hogy azt kívánom folyamatosan, amire allergiás vagyok?

Figyelt kérdés
ÁLLANDÓAN édességet(csoki/süti), és lisztes dolgokat ennék(piték, kenyér), és nem bírom abbahagyni, csak falom befelé, de közben meg nagyon rosszul érzem magam utánuk: hányinger, émelygés, szédülés, ájulásérzés, hasfájás(mintha fájna az éhségtől), puffadás, sav, gázosodás, hasmenés vagy székrekedés, kiütések, fulladás... Mi ez?? Nem bírok leszokni az ilyen kaják zabálásáról, de már folyamatosan rosszul vagyok, és közben sovány is, bár már sikerült két kilót híznom. Mit tehetnék?
2013. szept. 28. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy mire vagy allergiás általában nem befolyásolja azt, hogy mit kívánsz.

Érdemes lenne utána járnod, hogy vajon tényleg allergiás vagy-e a lisztes dolgokra (ha ennyrie rosszul vagy, akkor persze elég valószínű), de lehet ez még más is, pl akár még cukorbetegség is. Ezt a gasztroenterológus szakorvos vérvétellel meg tudja állapítani, de általában szoktak javasolni hozzá még egy béltükrözést is, hogy lássák, a sok elfogyasztott allergén termék milyen hatással volt a beleidre (nagyon erős károsodások is kialakulhatnak ennek következtében, főleg, ha gyakori hasmenésed is van).

A további teendők pedig, hogy kerülöd a lisztes dolgokat. A péksütemények legtöbbjét rizs- vagy kukoricaliszttel, is el lehet készíteni és vannak nagyon finom zabpehely alapú sütik is (én sem eszem sima lisztet, ezért sok mindent kipróbáltam már). A fehér cukrot pedig lehet nyírfacukorral helyettesíteni (kivéve kelt tészták), ugyanolyan édes és finom, csak egyáltalán nem egészségtelen.

A tüneteid alapján ez már egyáltalán nem tűnik kis dolognak, úgyhogy valahogy mindenképp fel kellene keresned egy szakembert, mielőtt még durvább tüneteid lennének, vagy szép sorban elkezdenének leállni a szerveid.

2013. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tiltott gyümölcs édesebb. Talán emiatt.
2013. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tüneteid alapján nem tudod megemészteni a kívánt dolgokban levő tápanyagokat. Így aztán persze továbbra is kívánod őket.
2013. okt. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!