Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Olyan terméket fogyaszthat...

Olyan terméket fogyaszthat tejfehérje-allergiás, amiben vajzsír található?

Figyelt kérdés
Allergénként csupán a mogyoró van feltüntetve (étcsokiról van szó), tejfehérje nincs, de az sincs ráírva, hogy tejérzékenyek is fogyaszthatják. Hiába nézegetem az oldalakat a neten, nem tudok rájönni, hogy a vajzsír vajon adható-e tejérzékenynek vagy sem.
2013. okt. 28. 11:44
1 2
 1/11 Tomcsó ***** válasza:
100%

Mivel a vaj elméletileg tejből készül, ezért nem. Hiába tartalmazza elméletileg csak a zsír komponenst azért fehérje is belekerül. És továbbiakban a fehérjék kicsapódása sem segít, mert a fehérje nem aktív konformációja a probléma hanem a felületén lévő un. epitóp tagek(térrész), amiket az immunoglobulinok felismernek.

Szumma: nem adható. Semmi olyan ami tejjel kapcsolatba hozható

2013. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ. Én is kb. így gondoltam, de elbizonytalanodtam egy kicsit, mivel külön nem emelték ki a tejet allergénként...

Már csak azt nem tudom, hogy milyen csokit adjak a kisfiamnak, amiben tényleg nincs tej (illetve még az sincs ráírva, hogy tartalmazhat tejet, mert az étcsokik is bűnösek ilyen szempontból, eddig az összes, amit megnéztem - és jó párat megnéztem már...).

2013. okt. 28. 17:40
 3/11 Tomcsó ***** válasza:

nem tudok pontos termékeket és márkákat, de helyettessítője biztosan van, talán vmi szója alapú. pl szója alapú joghurt, tej dolgok biztosan vannak, talán csoki is.

Ajánlom még a boltokban (intersparban) kapható kókusz csók nevű édességet, az nem tartalmaz tejet.

2013. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt is köszönöm! Sajnos a szóját nem ajánlják túlzottan, mert az is allergizálhat, és állítólag minél kisebb a gyerkőc, annál inkább óvatosnak kell lenni, úgyhogy az kilőve. Viszont ez a kókuszcsók jól hangzik, holnap teszek is egy próbát, hátha. :)
2013. okt. 28. 23:12
 5/11 Tomcsó ***** válasza:
45%

Ez most hogy ajánlják vagy nem ajánlják meg h allergizálhat, akkor bocsi de vidd ki a városból a gyereket hogy ne szívja a szmogot, mert az ami főleg allergizál. Azontúl a kiegyensúlyozott táplálkozás létfontosságú, főleg a tejérzékeny embereknél a Ca bevitel. A szójás tejek általában Ca-l dúsítottak szóval jó alternatívák.

(ja de megjegyzem,hogy ha esetleg használsz szója tejet akkor ne azokat amiket a nagyobb áruházakban megtalálsz, mert az vegyítve van tehén tejjel)

2013. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tomcsó ***** válasza:
Ja ismerősöm aki szintén ezzel küszködik,ő szép lassan bevitte az étrendjébe az ázsiai konyhát. Ajánlom ;)
2013. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi! A városból nem kell kivinni, szerencsére nem városban lakunk. :) A tejekben meg még nem mozgok annyira otthonosan, szétnézek majd. Egyébként eddig sosem vettem nagy áruházban növényi tejet, inkább a bioboltokat preferálom. :)
2013. okt. 29. 12:52
 8/11 anonim válasza:
100%
Én is tejfehérje érzékeny vagyok lassan egy éve (ekcéma formájában jelentkezik), és az ét Tibi csokit szoktam enni, attól semmi nem jön elő (beleértve a sima ét, és a töltött (eperkrém, marcipánkrém)-es étcsokikat).
2015. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, de elég régi a kérdésem. :) Azóta már mi is nagyon rutinosak vagyunk, és mi is pont a Tibi csokikat szoktuk venni. :)
2015. szept. 10. 17:45
 10/11 Div.Divine válasza:

Sziasztok!


Tudom, régi a kérdés, de én is most néztem utána, és szerintem fontos tudni, hogy a vajzsír is kerülendő mint sok minden más.


[link]



ÉÉÉÉÉÉÉS!


Szóját és minden származékát is kerülni kell, akinek a tejjel baja van, mert hasonló az ellenanyag termelődés miatta, és ugyanúgy fenntartja, mintha tejszármazékot fogyasztana.


Keresztallergénnek hívják ezt.

2015. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!