Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mik ezek? Kezdek félni.

Mik ezek? Kezdek félni.

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem bolhacsípések. MErt van egy kibejárós cicánk, akiből nagy erőkkel üzzük a bolhát, igaz eddig hatástalanul.

Gondoltam, engem már hónapok óta tuti a bolhák csípnek halálra. De kezdem azt hinni, hogy nem.

Ugyanis ma fürdés előtt láttam hogy kijött jó pár csípés a hasamon és a hátamon. Átnéztem magam jó alaposan mindenhol, de akkor még máshol nem láttam. Aztán csak fürdés közben nézem a jobb oldalam, hát ott van 3 "csípés" ( pici vörös folt, ha egy kicsit is hozzá érek kb 6× nagyobbra dagad és rettentően viszket/ég) nézem a másik oldalam, hát ott is ott van kettő...

Pedig akkor tuti semmi nem mászott rajtam. Eddig csak este jöttek ki, reggelre. Nap közben soha. Mostmár nap közben is jönnek kifele, és nagyon idegesítőek. Találkoztam már bolhával az ágyamban... De az meg is fogtam. Viszont az én szobámba jár a legkevesebbet a cica, a többiekébe alszik meg ott van. És rajtuk egy árva csípés/ kiütés sincs. Mit tegyek? Mik lehetnek ezek?


2013. nov. 11. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz vagy bőrgyógyászhoz
2013. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyász nincs a közelben, anya meg nem is enged "lógni" a suliból..
2013. nov. 11. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni mitől van,mert mindenféle érzékenység hasonló tüneteket okoz. Lehet,hogy te érzékeny vagy a bolhacsípésre azért van rajtad kiütés,a többiek pedig nem. De az állatokban található bolhák ritkán másznak emberre. Nézz körül az ágyadban. Lehet akár ágyi poloska is.Ha megcsíp valami és érzékeny vagy rá elképzelhető,hogy nem azonnal,hanem kicsit később jelennek meg a viszkető kiütések,amikor a szervezeted reakciója ként megnő a csípés körül a hisztaminszint.
2013. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A piros pöttyökkel tényleg bőrgyógyászhoz kellene fordulni. Előfordulhat,hogy bolhacsípés,de az is lehet,hogy valamire allergiás vagy. Beszélj anyukáddal,mondd el neki,hogy mennyire zavarnak a csípések (?) és hogy fáj,viszket. Meg kell érteni,hogy ez azért komoly dolog.

Egyébként a bolhás kis házi kedvencnek én a Virbac bolhairtót ajánlom. Nem egy kifejezetten olcsó mulatság,de én biztosan állíthatom,hogy nekünk 100%-ig bejött.

[link]

Mi a szórófejeset használjuk,de lehet,hogy egy csöpögtetős-kenegetős verzió jobb,mert nekünk nagyon félnek a cicák a spriccelős hangtól. Meg is kaptuk érte a magunkét. :)

2013. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szobámat már a lehető legjobban áttakarítottam. Se hangya, se pók, se ágyi poloskára utaló jelet nem találtam.
2013. nov. 11. 19:45
 6/8 A kérdező kommentje:
És ez a bolhaírtó olyan cicákra is jó, akik kint is járkálnak és más, idegen állatokkal találkoznak?
2013. nov. 11. 19:46
 7/8 anonim válasza:
Persze,nekik is tökéletes! Nekem mind ahány macskám van,kinti cica az összes és sokat segít nekik ez a bolhairtó. Azért ha befújod/kened őket célszerű lenne meleg helyen tartani,hogy ne fázzon meg (a nedves bundája miatt),viszont számolni kell azzal,hogy olyan hely legyen ez a hely,ahol a bolhák kiugrálhatnak belőle,mert bizony egy részük biztos kiugrik majd! Talán nem árt,ha egy porszívóval a közelében tartózkodtok,hogy ha kipotyognak,akkor egyből fel lehessen takarítani őket és ne bújjanak el mindenfelé.
2013. nov. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Poloska, vagy óvantag is lehet.
2013. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!