Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti hány évesen próbáltátok ki...

Ti hány évesen próbáltátok ki először a cigit? én 12 vagyok és lány és most fogom napokon belül kipróbálni egy haverommaal. Eddig tök izginek tartottam de mostmár kezdek félni, mi lesz ha rászokok? Ha 3 szálat elszívok még nem tudok rászokni ugye? :S

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 16:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%

Minek próbálod ki?

Aki cigizik, annak a pénze nagy része erre megy el, míg más mondjuk ruhát tud magának venni, vagy utazásra tud költeni, vagy bármi, te majd veszed sorban a cigiket, és keseregsz, hogy milyen szegény vagy...

Emellett egészségtelen is, de ezt gondolom már hallottad eleget.

Azt már nem is említem, hogy szerintem milyen illúzióromboló, mikor egy csinos lány kezében ott lóg a bagó... Undorító.


És de, rá tudsz szokni. Sosem tudod, mikor lesz a "csak még egy szál"-ból rászokás. Hónapokig meg vagy győződve róla, hogy bármikor le tudnád tenni, ha akarnád, csak mindig elmondod, hogy nem akarod. Na, ez már a rászokás.


Ne csináld.

2012. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
azért mert kiváncsi vagyok hogy milyen
2012. máj. 6. 16:57
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Én 15 évesen próbáltam ki, jó nagyot okádtam utána. Az elég is volt.
2012. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom: szar.

Aki rászokott, mind így kezdte. Az első pár szállal.


Ha ilyen fiatalon szoksz rá, akkor statisztikailag sokkal nehezebben fogod letenni, sokkal nagyobb a rászokás esélye.

Nem fogsz olyan magasra nőni, mint cigi nélkül nőttél volna.

A melled is laposabb maradhat.

A bőröd pedig idővel sokkal ráncosabb lesz, sokkal vénebbnek fogsz tűnni.

5 évvel tűnök fiatalabbnak a dohányzó barátnőimnél. Én hat éve letettem, ők nem.


27/N

2012. máj. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
jó de én nem szándékozom rászokni....:D egy szál ... max 2 attól még nem leszek lapos meg alacsony? :SSSSS
2012. máj. 6. 17:03
 6/41 anonim válasza:
52%
őszinte gratulációm...remélem büszke vagy magadra...-.-"
2012. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
véleményed tartsd meg magadnak....mondjuk számítottam arra hogy valaki leszól DE te is egggészenbiztosan a legértelmesebb vagy HA én kérdeztem valamit és neked a reakciód az hogy szidsz.thx
2012. máj. 6. 17:13
 8/41 anonim ***** válasza:
60%
5 évesen gyújtottam rá először egymás után 5 szálat azóta sem kívánom pedig 40 éves vagyok!!
2012. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok, és még kiegészíteném a sort:

- mindig büdös leszel (a ruháid, a leheleted, a lakásod...)

- tönkremennek a fogaid

- tönkremegy a hangod.


És de: rászokhatsz egytől is! Nem fogod abbahagyni.

Az elsőtől rosszul leszel, de a többiek azt fogják mondani, hogy a második már jobb lesz, csak szívj még egyet, és meglátod. Te szívsz "csak még egyet". Attól is rosszul leszel, de már kevésbé. A többiek majd azt mondják, hogy a harmadiknál fogod igazán megérezni, hogy milyen, mert attól már tényleg nem lesz hányingered, ami elterelje a figyelmed. Te ezért szívsz "csak még egyet". Attól lehet, hogy már tényleg nem leszel rosszul. Éppen ezért, mikor legközelebb szóba kerül, hogy szívjatok, te megint csak "szívsz még egyet". És így tovább...

Na, ezt nevezik rászokásnak. És, mikor életedben először megveszed a saját doboz cigidet (vagy megveteted valakivel), akkor onnan már nincs visszaút, csak hosszú-hosszú szenvedéssel. Akkor is vagy sikerül, vagy nem.

2012. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
hát nem tudom...holnap próbálom ki, délután 3 körül talizok a barátokkal.....9-ig leszek legalább úgyhogy holnap után vagy holnap este leírom hogy mi volt :)
2012. máj. 6. 17:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!