Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Létezik-e felnőttkorban...

Létezik-e felnőttkorban kialakuló új ételallergia?

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 hete voltam folyamatosan csalánkiütéses (elsősorban a végtagjaimon), iszonyúan viszketek és a legtöbb esetben a legnagyobb lehetséges dózisú antihisztamin sem tartja vissza a kiütéseimet. Ma végre második napja voltam tünetmentes. Eddig egy műzlire gondoltam, ez volt az egyetlen új dolog, amit ettem, minden más ételem olyan volt, amiket évek óta napi/heti rendszeresen eszek (nem túl változatos az étrendem), de ma ismét visszajöttek a kiütéseim és erős a gyanúm, hogy a dió miatt (amellett kenyeret, zacskós leves és szalámit ettem egy kis házi savanyúsággal). Ahogy visszagondolok, a problémáim kezdetekor nem csak műzlit, hanem pisztációt is ettem. Elképzelhető, hogy felnőttkorban (24 évesen) jelentkezik először durva allergiás reakció a diófélékkel szemben? Heti rendszerességgel kerülök kapcsolatba földimogyoróval, pisztáciával, vagy dióval. Az allergia durva csalánkiütésekkel jelentkezett, mellette megjelent néhány vitilligós folt a hátamon a 6. nap után (a családban van több embernek vitilligója, nekem ezek a foltok az elsők) és fulladok, amikor elöntenek a kiütések. A kiütések fájnak is, nem csak viszketnek és vannak fehér csalánkiütésre hasonlító kiütéseim is néha a derekamon. Többször mentem vissza az orvosomhoz, hogy normális-e, ha már nem eszem az allergént több, mint egy hete, de még mindig nem tudom abbahagyni az antihisztamint, de nem problémázott rajta, csak hazaküldött. Szóval a felnőttkorban kialakuló ételallergia lehet ilyen? Kialakulhat egyáltalán ilyen? 80g pisztácia, vagy néhány szem (10-12) alakított ki ilyen erős allergiát ha azok voltak, vagy keressek tovább, hogy mi más okozhatja még?

2013. dec. 4. 04:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kérd meg az orvost, hogy utaljon be allergiatesztre.
2013. dec. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem meg a szalámi lehet a ludas. Tele van fuszerekkel ami a kiutest okozhatja. Én pl mustartol már pattanasos leszek. Felnőttkorban ritkán alakul ki intolerancia. Áll. Teszt amit kerhetsz 70 v 220etelosszetevore. Kezelésnek meg immunerositot irass fel
2013. dec. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Simán kialakul felnőtt korban bármilyen allergia. Ez hülyeség, hogy nem.


Attól is függ milyen fiziológiás állapotban vagy, és mennyit ettél az adott dologból. Mert nálam is volt már, hogy az egyik esetben full kiütéses lettem, máskor meg semmi bajom sem volt.


Ha alapból van valami gyulladás a szervezetedben, pl. fog, vagy bármi, akkor máris érzékenyebben reagál a szervezet az allergénekre. Akár olyan is okozhat problémát ami korábban sosem.


Sőt, nálam pl. a tartós fogamzásgátló szedéstől glutén és laktóz intolerancia alakult ki. A bogyó szétkapta a bélésemet. Erről ennyit.


Mindenesetre amire gyanakodhatsz, az az olajos magok, főleg ha fulladsz is, de akár tejallergiás is lehetsz, mert olyan dolgokban is van tej, amire nem is gondolnál.

2013. dec. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen, felnőttkorban is kialakulhat allergia, vagy intolerancia.

Én a dióra és a pisztáciára teszem a voksomat, mindkettőre lehetsz allergiás!

2013. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 automatakoktel ***** válasza:
Pl végeztek kisérleteket patkányokon, féreggel sikerült öket a gluténra érzékennyé tenni. Férgekröl meg ugye tudjuk hogy tudnak emberekbe fertözödni.
2013. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Lehetsz allergiás felnőtten is ételekre. Sőt ahogy öregszünk egyre több ételre lehet allergia. Én a mogyorótól fulladok be. Kérj allergológiára beutalót, ott elvégzik a gyanús ételekre a tesztet. Az utolsó válaszoló nem írt butaságot a féreggel kapcsolatban. Javasolnék neked egy székletvizsgálatot parazitára. Sok allergiáért felelős.
2013. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a bélférgek elnyomják a szervezet immunválaszait, hogy saját maguk ellen ne váltsák azt ki. Éppen ezért kísérleteztek Crohn-betegekkel (ismeretlen eredetű súlyos bélgyulladás), és nekik sertés bélféreg petéket adagolva jelentősen csökkentek a gyulladásos tüneteik. Szóval a bélféreg ellenkezőleg hat...


Pont a túl steril, város életmód és a nem megfelelő beltartalmú élelmiszer okozza sokszor a bajt. pl. a mai péksütemények a növelt fehérje, azaz növelt glutén tartalmú nemesített búzából származó liszt mellett plusz sütőipari glutént tartalmaznak, hogy nyújthatóbbak legyenek és jobban keljenek. Nagy mennyiségben, hosszú távon fogyasztva, mellé gyógyszer és egyéb hatások révén bármikor kialakulhat az intolerancia. De ez vonatkozhat minden másra... nyilván egyén függő, ki hogyan bírja.

2013. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, sok cikk is van erről:


[link]

2013. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 automatakoktel ***** válasza:
Hááát, az MTI-nek volt olyan cikke is hogy ma minden ami boltban kapható milyen egészséges tovább élünk mint az ösember...
2013. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem csak egy helyen olvasható...

Már rengeteg erről szóló cikk van.


A bélférgek évezredek óta velünk élnek, az allergia viszont egyértelműen újkori betegség.

A mai felnőtt nyugati ember igen ritkán bélférges, ahhoz képest, hogy mennyien allergiásak, főleg a városban...ott meg aztán sokkal kisebb a fertőzés esélye.

2013. dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!