Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A bizsu lehet a gond?

A bizsu lehet a gond?

Figyelt kérdés
több éve hogy nem használok fülbevalót, néha alkalmakkor beteszek egyet egy napra(ezüstöt)és nem rögtön hanem nap végére érintésre fáj, piros kicsit a lyuk és meleg a fülcimpám, de nem viszket.Most akarok egy állandó fülbevalót ami viszont bizsu, 1 napja és 1 éjszaka van bent, ezzel aludtam és ugyan ezeket a tüneteket produkálta.nem merem kivenni mert másnapra annyira fog fájni hogy nemtudom visszarakni, ezért úgy döntöttem még bent hagyom hátha csak amiatt fáj mert még nem szokta meg a fülem hogy van benne valami.vagy lehet hogy allergiás lennék a bizsura?vagy tényleg csak várnom kéne?tapasztalatok?

2013. dec. 6. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már mindenáron bizsut akarsz hordani, olyat vegyél, amire rá van írva, hogy nincsen benne nikkel, az szokott leginkább allergén lenni. Ha azt sem bírja a füled, marad az arany. Erőltetni nem érdemes, nekem a sok gyulladástól csomó nőtt a fülcimpámban, amit aztán sebészeten vágtak ki. Maradandó nyoma nem lett, de végül is az egész hercehurcát megspórolhattam volna magamnak, ha nem teszek a fülembe mindenféle vackot. Pár év pihentetés után újra kifúrták a fülem, aranyfülbevaló van benne állandóra most már évek óta, és semmi bajom.
2013. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne hagyd benne, csak rosszabb lesz szerintem..inkább válassz mondjuk orvosi fém fülbevalót, azt benn hagyhatod.

Az én fülem spec a nikkelmentes bizsut se bírja:s

2013. dec. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nekem is van csomó a balba a lyuk mellett de az azután alakult ki hogy kivettem régen
2013. dec. 7. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!