Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van olyan itt akinek a kézfejé...

Van olyan itt akinek a kézfején jön ki valamilyen allergia? Netalántán ekcémás?

Figyelt kérdés
Az enyém már annyira, hogy alig tudom behajlítani az ujjaimat, feszül a bőr rajta, és rettenetesen lángol, ég, tele van kis sebekkel. Hiába megyek el bőrgyógyászhoz még egy krém sem segített!
2013. dec. 20. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Édesanyámnak gyógyszertárban keverik, persze bőrgyógyász írja fel.

Minden létező kemikáliától óvod magad, gyógyszertári tusfürdőt, sampont használsz, nem használsz öblítőt és így is megvannak a tüneteid?

2013. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A textilöblítőt lecseréltem, nagyon sokat segített, de még mást nem cseréltem le. Lehet, ez lesz a megoldás...

Nem gondoltam volna, hogy mindent le kell de úgy látszik mindent.

2013. dec. 27. 21:11
 3/4 anonim válasza:
Langyos vagy hideg vízben moss kezet hosszas, meleg vizes kézmosás helyett. Lehetőleg minél ritkábban moss kezet! Nem mindegy, mivel, ajánlom a sheavajas vagy kecsketejes szappant. Folyékony szappan általában szárít. Hidegben viselj kesztyűt és kend be a kezed ureás kézkrémmel (dm-ben is kapható elérhető áron, vagy bioboltos tiszta sheavajjal). Nekem ezek beváltak.
2014. jan. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hátha már megoldottad azóta, de azért válaszolok.

Ugyanilyen tüneteim vannak, hol jobb, hol rosszabb, jobb napokon tünetmentes. Krémekkel nem sokat tudsz segíteni rajta, arra kell rájönnöd, hogy mi az az allergén, ami kiváltja, és azt kell elkerülnöd.

Az öblítő pont, ami nem a kézfejen produkálna tüneteket nagy eséllyel, inkább olyat keress, amivel érintkezik az adott rész. Lehet a mosogatószer, a szappan, tisztítószerek, akár a kézkrém valamelyik alapanyaga is, ha ezekre épp nem is vagy allergiás, a tüneteket fokozhatják, úgyhogy érdemes gumikesztyűt használni (bár arra is lehetsz allergiás), de érdemes a hőmérséklet és az időjárás hatását is megnézni (nálam a fő kiváltó a hideg, télen borzasztó állapotban van a kezem, de az igazán hideg víz is elő tudja hozni - persze normális esetben senki nem áztatja magát jéghideg vízben, de tesztelni lehet vele az elméletet).

Szteroidos krémeket nem tudom próbáltál-e már, nálam egy ideig működött, viszont egy idő után csak rontott a helyzeten. Ápolásra a Sanatropic és a Neutrogena kézkrémek váltak be, kézmosáshoz szappan helyett használhatsz mosakodókrémet, ha az a fő bűnös, és a shea vajjal is csak óvatosan kísérletezz, az is allergiás reakciót vált ki sok embernél, ha pollen- vagy egyéb allergiád van, nézz utána a kereszt-allergéneknek is.

2014. jan. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!