Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Erős allergiás reakció,...

Erős allergiás reakció, hajszínezőtől; hogyan tudok gyorsan intézkedni?

Figyelt kérdés
A húgom egyik pillanatról a másikra rosszul lett: sebes és dagadt a fejbőre, levedzik a seb. Be van dagadva a homoloka, halántéka már a szeme is. Amiket kapott gyógyszereket + kalcium nem hat. A háziorvosa a sürgősségire küldte, de ott nincs szakorvos ehhez. Még kicsivel korábban volt bőrgyógyásznál, aki meg olyan gyógyszert írt fel, ami 1 éve nincs forgalomban meg egy olyan kenőcsöt, aminek a leírásában ellenjavallatként szerepel a húgom problémája. Kérem, aki tud segítsen hogyan tudom elintézni, hogy minél hamarabb szakértő kezek vegyék gondjukba a testvéremet, hiszen extrém esetben ez az allergia halált is okozhat, de normál esetben is rengeteg kellemetlenséggel, kórházi ápolással járhat.

2014. jan. 30. 08:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

szia!

Én a helyedben készenlétben lennék a kórház miatt. Mikor történt a hajfestés? Hány éves a húgod?

Nem értem, miért nem adott a háziorvos szteroid injekciót. Az én húgom is súlyos allergiás, de a házidoki mindig beadja neki a szteroidot, már volt olyan eset is, hogy 2 injekció kellett neki a szteroidból! Ha régen allergiás már a húgod, tudhatná, hogy a Calcium semmit nem ér! Az anafilaxiás sokk kialakul rögtön, de azért a fokozódó dagadás nem jó jel.


Amúgy a házidokiknál nincs szteroid injekció, meg kell venni a patikában, és úgy vinni.

2014. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mikor vette be a gyógyszert?
2014. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

A hajfestés hétfő este volt, tegnap reggel jött elő a dolog, annyival, hogy sebes volt a fejbőre. Estére dagadt be a feje. Ma reggelre a szeme.

17 és fél éves.

2014. jan. 30. 15:33
 14/22 A kérdező kommentje:
A gyógyszert 2 órája vette be.
2014. jan. 30. 15:33
 15/22 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet a hugiddal, jobban van már?
2014. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hát azóta volt már minden, több orvosnál voltunk több helyen. Ma reggel már mentőt hívtam, mert nyomást érzett a nyakán. Bevitték a Honvédba. Vettek tőle vért és kb. ennyi. Bevette a korábban kapott szteroid tartalmú gyógyszerét + allergia gyógyszert. Semmi egyebet nem csináltak vele, csak felírtak újabb szatyor gyógyszert, amik tök ugyanolyanok, mint,amiket eddig szedett,de gondolom nekik is kell egy kis jutalék... Most nem érez a nyakán nyomást, de ezen kívül jelenleg nem változott semmi.
2014. jan. 31. 16:18
 17/22 anonim ***** válasza:
Most már mindegy,hogy a szteroidot tablettában vagy injekcióban kapja. Mást pedig nem lehet vele csinálni,mint ezeket szedni és várni. Úgyhogy ez nem a jutalék miatt van így. Ha olyan állapotban lenne,megkezdenék a sokktalanítást, ha szükséges gégemetszést csinálnának,de ez szerencsére nem szükséges.
2014. jan. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mostanra már jól van? Szurkoltunk érte! :)
2014. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Most egy kicsit meglepődtem. egy orvos nem tud ezzel mit csinálni! akkor mire föl orvos? ilyenkor még a hülye is tudja, hogy antihisztamint és calciumot adnak..

nekem is ilyen problémám volt a hajfestékkel. bedagadtam sajnos én is. viszont annyit mondtak, hogy rosszabbodás esetén roham mentőt kell hívni. másnap pedig vénába kaptam szteroidot, mert a daganat még mindig nem ment le, a halántékomtól átment a szememre a duzzanat.

2014. febr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Még jó,hogy te nem vagy hülye,kedves utolsó az orvos meg igen. Addigra Ő már kapott kezelést. Szteroidot is. Ilyenkor ha kialakul egy anafilaxiás sokk,esetleg életveszélyes gégeoedema,akkor mér egyéb beavatkozásra van szükség gégemetszés, sokktalanítás és Tonogén inj.adása.

Az a "hülye" orvos valószínűleg tudta,hogy antihisztamint,szteroidot már kap a beteg. Ilyenkor sajnos mást nem lehet csinálni,mint várni. Vagy erre a kezelésre levonul a reakció vagy az életveszélyes állapotot kell megszüntetni,ami még szerencsére nem állt fenn.

2014. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!