Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Henna allergia közben lehet...

Henna allergia közben lehet szoláriumot használni es hogy tudok segíteni rajta otthon?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta allergiás vagyok a hennara de mivel mostanában nem ütött ki a hajfestek sem gondoltam hogy megis kiprobalom főleg mivel amit most csinaltattam barna hennaval volt. Rakerestem a neten azt írtak a barnára szinte senki sem allergiás, mindenki a feketére. Hat en úgy nez ki mind kettőre 3 óra után feldagadt pirosan. Ha szolizok az rosszat tenne neki? Es otthon mit tudok vele csinálni? Köszönöm a válaszokat :)

2014. febr. 16. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Otthon? A henna allergiával? Semmit. Azt sajnos már megnyerted és örökre a tiéd, nem gyógyítható.


A mostani problémával kapcsolatban: az allergént mielőbb el kell távolítani. Ha súlyos a dagadás, akkor orvos, különösen akkor, ha a szemedet, vagy FŐLEG a nyakadat/torkodat megközelíti (nagyon durva allergiával időnként szoktak emberek megfulladni is). Ilyenkor azonnal ügyelet vagy mentőhívás.

És ne használj többet ilyet.


A szolit nem tudom. Az általában sem egészséges, de ezzel nem hiszem, hogy lenne bármilyen különösebb kölcsönhatása...

2014. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg a dagadás nem nagyon súlyos, addig amúgy próbálkozhatsz kalciumos pezsgőtabletta ivásával, de vannak, akik azt mondják, h az igazából semmit sem ér, és hajlamos vagyok hinni nekik :) Igazán komoly allergiás folyamatokat csak injekcióval lehet visszafordítani.
2014. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem a hennára vagy allergiás, hanem a hozzá adott anyagokra!
2014. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy értettem hogy itthon hogy tudok segíteni rajta mondjuk kevesebb viszketes:) kezemen van szerencsére es köszönöm a választ :)


Nekem barna hennam volt most, ezt azért hangsúlyoztam mert arra azt mondjak hogy nincs benne másik rossz hatóanyag, csak egészséges :/

2014. febr. 16. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Leírnád, hogy milyen márkájú hennát használtál, és hogy boltban vetted-e, vagy az interneten?

A tiszta henna növény csak nagyon ritkán okoz allergiát. Leggyakrabban a Phenylendiamin (PPD) a bűnös, amit főleg a barna változathoz kevernek, és főleg a testfestő hennához. Intenzívebb színt ad. Az EU-ban eladott hennához tilos hozzáadni, de pl. internetes rendelésnél simán átverhetnek vele. Csak európai, nagy márkát érdemes választani, ami garantáltan vegyszermentes. Menj el orvoshoz, a tüneteket ő tudja csökkenteni. Mellesleg nem árt pontosan kivizsgálni, hogy milyen anyag okozta az allergiát, mert az nem csak a hennában lehet, és így másvalamiben is találkozhatsz vele.

2014. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!