Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nagyon erősen kitör a...

Ha nagyon erősen kitör a gyerekeden az allergia, elküldöd iskolába, megengeded, hogy otthon maradjon vagy kifejezetten otthon tartod?

Figyelt kérdés
Állandó trüsszögés, orr- és szemdörzsölés, nagyon duzzadt, gyulladt szemek.
2012. szept. 3. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy az allergia nem múlik el egy nap alatt.Igaz,én még csak most várom a babám,de én is allergiás vagyok.Kezelni kell,amivel lehet,és emiatt nem tartanám otthon.Dolgozni is el kell menni,ha allergiás tüneteim vanna k :S Nem kellemes,de együtt kell élni vele sajnos :(
2012. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, felnőttként nem gondolkodnék rajta, de a gyerek az gyerek.


Szerintem nagyon zavaró önmagának, hogy viszket-viszket, nagyon dörzsöli a szemét. Abban sem vagyok biztos, hogy rendesen lát, úgy meg van duzzadva.


Másrészt ha belegondolok, figyelni sem tud rendesen.


Harmadrészt másokat is zavar vele - folyamatos orrfújás, tüsszögés.


Nem tudom, ilyen hirtelen hogy erősödött föl ennyire.

2012. szept. 3. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyél neki szemcseppet, az jó lesz a fájó szemére. A tüsszögés miatt ne aggódj, más gyerek is tüsszög, főleg télen, mikor meg vannak fázva. 1-2 napot otthon tartanám, amíg a szemcsepptől nem javul egy kicsit a szeme, de utána engedném rendesen iskolába.
2012. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Allergológusnál nem voltatok?Nem kap semmilyen gyógyszert az allergiára?

Fontos,hogy kezelve legyen,mert asztma is kialakulhat,ha nem kezelik az allergiás tüneteket.Ez sajnos tapasztalat,nekem évekig nem volt kezelve a pollenallergiám,s mire orvoshoz mentem,kiderült ebből kifolyólag kezdődő asztma is kialakult.


Szóval a válaszom a kérdésedre,adnák neki gyógyszert,szemcseppet esetleg orrcseppet és menne iskolába,mert az allergia akár több hétig is eltarthat.Egyébként az allergiagyógyszer pont ezeken a tüneteken enyhít jelentősen,én még kalcium pezsgőtablettát is szoktam ilyenkor inni mellé.

2012. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, csak egy-két napot gondoltam, amíg nem lesz ennyire vészes.

Kicsi kóra óta kezelik, ezért furcsa ez az erős fellángolás, soha nem volt ilyen.

2012. szept. 4. 21:13
 6/6 A kérdező kommentje:
kora
2012. szept. 4. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!