Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet rühes vagyok?

Lehet rühes vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 2.5 hónapja viszketek mindkét karomon plusz mindkét lábamon! Olvastam neten már mindent,és erre jutottam,hogy lehet rüh.Aznap el is mentem gyógyszertárba,ahol a vény nélkül kapható novascabin emulziót vásároltam.Lekezeltem magam többször is,de nem használt semmit!Rá egy hétre elmentem a háziorvosomhoz,aki meg volt győződve arról,hogy nem rüh,mivel járatok nyoma nincsen,sőt az ujjaim között sincs semmi,hasamon sem,csak a fent említett testrészeken!Makacs ember létemre felírattam vele a Limentium scabidium (remélem jól írtam) nevű készítményt!Na,azzal is többször lekezeltem magam+ magas hőfokon mosás,vasalás,amibe majdnem bele is rokkantam :D Lefertőtlenítettem mindent.2-3 napig tünetmentes voltam,a pöttyök is halványodtak,de aztán visszatértek,viszont már nem viszkettek!Tanácstalan vagyok! Dokihoz nem szívesen mennék,mert az eddigi tapasztalataim nagyon rosszak!Ekcémára is gondoltam már,de az szerintem nem ilyen.Normális válaszokat várok,ha lehet.KÖSZÖNÖM! :)

2014. ápr. 18. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyászhoz menj, ő tudja, hogy mitől vannak a pöttyök és ad rá majd megfelelő kezelést.
2014. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Amikor én rühes voltam elmentem a börgyogyászatra ott rögtön megmondták,hogy az meg is csináktam azokat a tisztasági dolgokat mindent kimostam stb le kezeltem magam és elmult.neked más bajod lehet ugyhogy ajánlok 1börgyógyász
2014. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakember a rühöt könnyen felismeri. A rühnek jellegzetes tünetei vannak: testszerte viszketés,kiütések főleg azokon a területeken,ahol vékonyabb a bőr (ujjak köze, könyökhajlat,has,hónalj,combok belső felszíne,de lényeg hogy nyaktól lefelé az egész testen. A betegség "képe" is jellegzetes,mert látni lehet a rühatka járatait. A viszketés főleg melegben (eset az ágyban)jelentkezik és biztos,hogy egy családon belül nem egy embert érint,mert könnyen fertőz,akárcsak egy kézfogással is. A leírtak alapján ezek nálad nincsenek. Lehet egy allergiás folyamat,akár egy gyenge ekcéma is. A legkisebb valószínűsége a rühnek van. Azt viszont jó ha tudod,hogy a rüh kezelésére való folyadékok erős vegyszerek,amik fokozhatják a panaszokat,minél többet használod annál jobban. Úgyhogy lehet,hogy a makacsságoddal saját magad rontottál rajta. Vegyél Calcium pezsgőtablettát, antihisztamint (pl. Cetirizin), abőrödet pedig nyugtató kenőccsel kend (jó lenne ha lenne valamilyen szteroidos keveréked - Elocom + Hydrophilicum nonionicum)az orvosod nem írt fel hasonlót?
2014. ápr. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És még valami. A környezetedben tényleg senki nem viszket?
2014. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Voltam tegnap és ezeket írta: Hydrophyl non ionicum gta 50

Unguentum Hydrophilicium noinoicum

Cerucal tabletta (üvegben)

Famotidin hexal filmtabletta

2014. ápr. 18. 07:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Anyukámon megjelent valami egy napra,de másnap el is múlt!
2014. ápr. 18. 08:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja,és ezeket már ekcémára írta,hogy akkor próbáljam ki,de még nem váltottam ki!
2014. ápr. 18. 08:00
 8/9 anonim ***** válasza:

A Cerucalt és a Famotidint gyomorsav túltengésre írta.Vannak ilyen panaszaid? Emésztési problémák is okozhatják. Viszont ezek a tüneteidet nem fogják csökkenteni (viszketés). Mellettük,ha nagyon viszket nyugodtan igyál Calciumot.

Ha anyukádnak magától elmúlt egy nap alatt,akkor nem az volt.

2014. ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt gondolom a reggeli hányingeremre írta.Hát neki elmúlt,de nekem csak rosszabbodik a helyzet.Na,holnap kiváltom az ekcéma kenőcsöt,aztán meglátom,hogy javul-e.
2014. ápr. 18. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!