Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másfél hónapja volt egy...

Másfél hónapja volt egy ismerősöm rühes, ha eddig nem volt semmi bajom, akkor most még kijöhet rajtam?

Figyelt kérdés
Viszket a tenyerem felső része, és úgy olvastam, ez a betegség először a kezeken jelentkezik. Hetekig nem volt semmi bajom, nem is érintkeztem vele közvetlenül, csak egy társaságban voltunk. Egyértelműen még nem tudnám megmondani, hogy látszik a rüh, de piros az a rész, ahol viszket. Egyébként abból a társaságból senki nem kapta el, olyan lehet, hogy ez most jön ki, másfél hónap után?
2013. dec. 16. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:
A rühesség lappangási ideje 4-6 hét. Tehát akár ez is lehet a baj. Figyeld a bőrödet. Rüh esetén előbb apró kis kiütésszerű pöttyök jelennek meg a bőrön,amik később a vakarásnak megfelelően "csíkosak" lesznek. Valóban eleinte a kézen,de ott is inkább az ujjközökben ,hajlatokban(csukló,könyök),jelennek meg később testszerte. És ami nagyon jellemző rá,hogy "ágymelegben"viszket a leginkább. Ha ezeket tapasztalod szinte biztos,hogy elkaptad.
2013. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!