Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A hátunk mögötti szomszédba...

A hátunk mögötti szomszédba van egy nagy spirál fűzfa, ami a virágjától fehér és én meg allergiás vagyok rá, nálunk is fehér minden a pelyhétől, nem lehet kimenni tőle, mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
hogyan lehetne kivágatni velük a fát? vagy mit lehet ellene tenni?

2014. ápr. 24. 08:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes kérdés, hátha idetéved egy jogász. Nem próbálnád meg a jogi témakörbe is kiírni? Érdekelne...

Több irányból meg lehet közelíteni a dolgot, de olyan hihetetlennek tartom, hogy a saját telkéről kivágjon vmit, mert az a szomszédnak problémát okoz.

Ne érts félre, nem vagyok ellened.

Csak racionálisan gondolkozok. Nekem azt mutatta ki az allergia-teszt, hogy fű -és fafélékre allergiás vagyok. Még nem durván, de az évek során erősödhet.

Szóval ha egy korábbi választ veszek alapul, akkor pereskedhetnék a szomszédokkal, a faluval, az önkormányzatta, hogy vágják ki az összes fát, térkövezzenek le mindent, mert nekem eü. problémát okoz, és nem tudok kimenni a szabadba? Én nem hiszem, hogy ez életszerű.

Ha csak abba gondolok bele, hogy hányan allergiásak a parlagfűre, és még jogszabály is van arra, h irtani kell, mégsincs semmi foganatja!

Minden évben elhangzik, h pénzbüntetés jár érte, de le se sz*rják , már bocsánat. És milliónyian szenvednek!

Annyiszor gondoltam már rá, a sok felelőtlen tulajdonos nem vágja le a gazt pl. a hátsó kertben, vagy akinek hétvégi kertje van, vagy csak örökölt egy telket, nem jön ki azért, hogy lenyírja a gazt.

Az önkormányzatoknak sosincs pénzük semmire, ha végigmennének és kiszabnák a büntetést, egyből megoldódna sok gond!

Sok ember eü. problémája mégsem ér ennyit. Pedig ez kötelessége lenne mindenkinek.

Szóval sajnos ha te azt akarod, hogy a szomszéd oldja meg az eü. problémádat azzal, h kivágja a fát, szerintem ő - tekintve, hogy nem vagytok jóban - azt mondaná, hogy az a te eü. problémád, oldd meg te, virágzási időben költözz el, hordj arcmaszkot, stb.

szerintem ilyen "allergiás vagyok a kertedben lévő növényre" dologgal minden egyes kerttulajdonost fel lehetne jelenteni.

ha kiírod jogi témakörbe is, azt jelezd itt is, ha nem gond.

2014. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

nem kevered a nyàrfàval? nàlunk is van egy ilyen fa és nyàr elején ugy néz ki a kert mintha esett volna a hò.

populus a latin neve és a füzfa rokona. van kb. 80 különbözö fajtàja... ami pedig a fàt illeti a szomszédban. Ha a fa elért màr egy bizonyos magassàgot és ràadàsul közel van a telekhatàrhoz akkor kérdezd meg az önkormànyzatnàl hogy mik a rendeletek ezzel kapcsolatban. Mert ha pl. direkt a kerìtés mellett nö, akkor vàgattatni kell. töböl. nem csak a gallyait. üdv

2015. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!