Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ételallergia, ételintolerancia...

Ételallergia, ételintolerancia vagy egyik sem?

Figyelt kérdés

18 éves koromban kezdődött, hogy elkezdett a súlyom gyarapodni és folyamat puffadtam étkezések után.

Aztán 75 kg-ról mára 97 kg lettem, és mai napig étkezések után puffad a hasam. Sosem szántam el magam, hogy ki kellene vizsgáltatnom magam, de ma már kértem időpontot.


Ezek mellett, viszketés is szokott lenni nálam evés után, illetve hasmenés is néha.


Egyszer elutaztam 3 napra ahol, olyan puffadásom volt, hogy na, folyamatos előadáson voltam, így könnyíteni sem tudtam magam, majd szünetben próbáltam, de nem sikerült... 3 nap kínszenvedés volt, székrekedéssel.

Majd haza értem és enyhült minden. Ezért még arra is gondolok, hogy esetleg agyi alapon lehet mindez.


Illetve egyszer előfordult az is, hogy nyálkás átlátszó székletem volt, egy komolyabb hasi puffadás után.


Általában, tésztás ételek után érzem, hogy puffadok.


Sajnos nagyon, rossz érzés, és már rá is stresszelek, mert ha el kell mennem valahova pl. előtte enni sem merek semmit, mert félek hogy felpuffadok és ott a hasam elkezd hangokat kiadni... :D


Szóval, hízás, puffadás, viszketés és a leírtak mire utalhatnak? allergia? vagy inkább agyi alapon?



2014. máj. 5. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Hú, látom nem mostani kérdés. Nekem hasonló tüneteim voltak. Hálistennek kiderült, hogy liszt- és laktózérzékeny vagyok. Másfél éve volt ez, azóta diétázok, és sokkal jobban érzem magam. Nálad kiderült már valami?
2014. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!