Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételintolerancia teszt eredmén...

Ételintolerancia teszt eredményét hogyan értékeljem?

Figyelt kérdés
Elvoltam egy -nem olcsó- ételintolerancia tesztre (vérből). Pozitív lett -többek között- búza, kukorica, szilva, burgonya, borsó, kazein (tejfehérje),tojásra. Ezek közül saját magam csak a tej-re gyanakodtam, az okozott panaszokat, többiről nem vettem észre. Akkor most hogyan értelmezzem a tesztet? Egy dietetikussal is beszéltem, ő sem tudott mit javasolni.

2013. júl. 25. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen beszélj egy gasztroenterológussal, mert Ő, mint orvos tudja értelmezni a leletet. Valószínűleg az adott dolgokat ki fogja venni az étrendedből, egy hosszabb időre. Az ételintolerancia azt jelenti, hogy a mostani állapotod diétával stagnálni fog, vagy javulni. Attól, hogy te nem érezted a hatását a többi ételnek, vagy összetevőnek, azok még okozhatnak problémát. De mindenféleképpen orvosnak kell megmutatni az eredményt.


A kislányom is ezekre intoleráns, de 4 évnyi diéta után most rendben tud étkezni. Kivéve a tej, mert az már felnőttkori tejallergia, ami nem múlik.

2013. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nehezen tudom képzelni hogy teljesen eltűnjenek ezek az összetevők az étrendemből. Főleg a búza. Csökkenteni azt tudnám valamelyest, pl. rozskenyér, de ha egyszer nem okoz panaszokat, nem fogom.
2013. júl. 25. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem nem okoz panaszokat, csak nincs tünete. Rosszul fogalmaztam. Ez is egy olyan dolog, ami nem látszik, de bajt okozhat. A rozs ugyanaz, mint a búza. Mert nem a búzára allergiás az ember, hanem a benne lévő gluténra, ami minden más kalászosban benne van. Mivel azt mondod a kazein is benne volt a dolgokban, így valószínű, hogy a fehérjék összessége a gond, és sajnos a glutén az fehérje, tehát semmi kalászos. Tojás helyett vannak jó tojáspótló porok, amik drágák és egy jó rántottát nem lehet belőle csinálni, de minden másra alkalmas, búza és kalászosok helyett gluténmentes liszt, amivel szintén mindent el lehet készíteni. A tej (és ebben az esetben a laktózmentes sem megoldás, mert a probléma a kazein nem a laktóz) helyett rizstejet használhatsz, mert abban sok a kálcium és bár édeskés az íze, azért sütésre, főzésre alkalmas. Sajnos a kukorica, szilva, burgonya, borsó nem helyettesíthető, maximum csicsókával a krumpli, mert az ízre hasonlít, de egészségesebb. Tészták is vannak tej, tojás és gluténmentesek. Húsok, de vigyázz tyúk és marha nem lehet, mert a fehérje be van épülve a húsukba, hiszen ők adják a tojást és a tejet. Hirtelen ennyi.


De mindenféleképpen keress fel egy orvost. Egy pár hete is ezzel foglalkozott a tévé, és ott is azt mondta a gasztroenterológus doki, hogy szakember és diéta a legfontosabb az ételintolerancia esetén, mert ha nem okoznak tüneteket, de egy jó kis gyomorfekélyt okozhatnak, vagy emésztési zavart, ami ugye nem kellemes, mert tönkre mennek a belek.

2013. júl. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Paleolit táplálkozás. Olvass utána google-n. Kicsit hátrányod van, hogy a tojásra allergiás vagy, de nem kivitelezhetetlen így sem.
2013. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem allergia! Intolerancia! Az első az immunrendszer "hibája" a második felszívódási rendszer probléma. 19-es BMI -vel meg nincs kedvem diétázni.
2013. júl. 30. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!