Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vastagbéltükrözéssel minden...

Vastagbéltükrözéssel minden bélprobléma kizárható?

Figyelt kérdés

Természetesen amennyiben negatív...

Konkrétan az étel-intoleranciára gondolok, ha jól értelmeztem az olvasottakat, szerkezeti elváltozást is okoz a bélben.



2014. jan. 25. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi szövődményt nem okoz egy béltükrözés, hozzáértő kezekben.


Minden bélprobléma kizártható, mert látja a bélgyulladását vagy bélbolyhok rövidségét. Általában a vékonybél alsó szakaszába is felszoktak nézni(gyomortükrözésnél a patkóbélig nézelődnek). Lisztérzékenységet vékonybélből vett szövetmintával tudják igazolni.

2014. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
túlvagyok mindkettőn, de egyik se mutatott semmi elváltozást, szövettan is volt. Hasam viszont még mindig fáj, de ahogy néztem az ételintolerancia vizsgálatok árát, inkább nem mennék el abba az irányba. de akkor ezek szerint nem is kell, köszönöm a választ!
2014. jan. 25. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam laktózérzékenység okozta a bélproblémáim.

2x voltam miatta béltükrözésen, gyomortükrözésen pedig mindkettő negatív lett.

2014. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És végül hogy derült fény a probléma okára?
2014. febr. 20. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy derült rá fény, hogy másik orvos tükrözött mint korábban és felismerte illetve látta és mutatta nekem a gyulladt bélszakaszt a monitoron. Sokáig pszichés eredetűnek találták a problémámat ...és erre én is beképzeltem magamnak, úgyhogy szégyelltem továbblépni, titkoltam a bajom 10évig, mire kiderült mi okozza a görcseim és a fájdalmaim!!!
2014. márc. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!