Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fényallergia. Kezelhető? Hogyan?

Fényallergia. Kezelhető? Hogyan?

Figyelt kérdés
Fényallergiám van és kb 5 éve a kezemen, az arcomon meg a lábfejemen jelentkeznek apró, gyulladt, viszkető kiütések. Télen nincsenek kiütések csak áprilistől októberig. Már nagyon zavarnak. Arra gondoltam, hogy valakinek van itt m3g ilyen panasza és esetleg tud valami megoldást. Ha valamit tudtok kérlek osszátok meg velem. Köszönöm.

2014. máj. 25. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Egyik ismerősömnek volt évtizedekig napallergiája, nem mehetett a napra, mert tele lett viszkető piros pöttyökkel.Néhány éve elkezdett gyógynövénykivonatokat fogyasztani, illetve gyógynövény alapú természetes naptejet, sprayt használ és azóta a legerősebb napsütésben is kint lehet, élvezkedik a napon.Van megoldás, Neked is lehet, hogy beválna, amiket használ.
2014. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két ismerősömnek volt ilyen problémája, de mindkettőnek különböző. Az egyiknek csak nyáron jöttek elő a kiütések és csak a karján, ő kapott rá valami kenőcsöt a bőrgyógyásztól, attól enyhült a dolog. A másiknak teljes testén érzékeny volt a bőre, neki hosszú ujjú pólóban, hosszú nadrágban és kalapban kellett járnia még a legnagyobb nyári hőségben is. Neki az orvos is azt mondta, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni, ne menjen egyáltalán a napra és kész. :/

A legjobb ha megkérdezel egy bőrgyógyászt erről.

2014. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A környéken az összes bőrgyógyászt feljerestem, mindegyik adott egy krémet és annyi. Egyik sem használt.
2014. máj. 25. 12:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!1-es vagyok.Az ismerősöm is így járt, több bőrgyógyásznál megfordult, de nem tudtak neki segíteni.Évtizedekbe telt, míg megtatalálta a segítséget.Sokszor megkapja az ember az orvostól, hogy egy adott problémával már együtt kell élni, vagy a korral jár és nem tud rá mit adni, holott nagyon sok esetben van rá megoldás , csak éppen még nem találkozott vele, nem ismeri.Ha esetleg érdekel, hogy mik hozták rendbe az ismerősömet, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben amiben erről írt.
2014. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Magam is napallergiával küzdök. Minden nyáron többször csurig vagyok hólyagszerű vörös kiütésekkel, amik eleinte csak viszketnek, majd feszítenek-fájnak, és terjednek. Legtöbbször a karomon, lábamon, hasamon jelennek meg. No meg az arcomon. Eleinte félelmemben ügyeletre mentem, ahol kálciuminjekciót meg fájdalomcsillapítót kaptam. No meg tanácsot, hogy bőrgyógyász kell. Találtam is egy bőrgyógyászt, aki - miután nem sikerült kideríteni a kiváltó okot - azt tanácsolta, hogy ha ismét jelentkeznek a tünetek, próbáljak meg visszavonulni egy sötét csendes helyre, csukjam be a szemem, lélegezzem nyugodtan - és próbáljak valami pozitívra gondolni. Előbb-utóbb így mindig elmúlnak ezek a fájdalmas kiütések. Többnyire fél-egy óra kell ehhez. Persze, ettől még nem ritkábbak a tünetek, de már nem pánikolok. Gyógyszer - legalábbis az én esetemben - nincs. Nem tudom, segítettem-e ezzel, de hátha.... jobbulást!
2014. jún. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2014. jún. 2. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!