Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A tünetek alapján lisztérzéken...

Gabriell88 kérdése:

A tünetek alapján lisztérzékenységre gyanakszom. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve kezdődött.Nagyon sok kivizsgáláson voltam, de mindent rendben találtak.Allergia vizsgálatnál csak a katicát csinálta az orvos, de igazság szerint nem voltam megelégedve vele.Konkrétan azt mondta fogadjam el, hogy 23 évesen változik a testem(akkor ennyi voltam)A házi orvos ettől függetlenül allergiára gondolt.Írom a tünteteket.

Eleinte haspuffadás, szorulás és a köldökömnél állandó fájdalom jelentkezett.Később elkezdtem vizesedni és ez jelentette a probléma fő okát, mert nem csak a végtagjaim , de nyaktól lefelé mindenhol víz jött fel rám, hírtelen.Majd elkezdtem hízni, de a súlyom sosem állt meg, felment 65-re leesett 62-re 2 nap eltérésekkel.Aztán elkezdtem diétázni és kihagytam a lisztet az étkezésemből, jobban lettem.Megfigyelés alapján amikor fehér lisztből készült terméket ettem, azonnal felpuffadt a hasam, feljött a víz és görcsölt a gyomrom, majd másnap ment a hasam is.Most már sem rozslisztet, sem teljeskiörlésű lisztet sem semilyen lisztet nem tudok megenni, mert előjönnek a tünetek , most már a bőrőm is viszket.Viszont éhesebb vagyok. napja nem fogyasztottam már semmilyen lisztből készült terméket, a víz lement rólam és a hasam sem fáj már.Érdemes arra kérnem a háziorvosomat, hogy írjon egy beutalót ahol csak eszt nézik?



2014. jún. 25. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen, a leírtak alapján erre fog ő is gyanakodni és fog adni beutalót a belgyógyászatra.
2014. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érdemes, sőt, minél előbb! Diétázni viszont csak akkor kezdj, ha az orvos mondja, mert ha kihagyod a lisztes dolgokat az étkezésedből az oké, hogy a tünetek elmúlnak, de akkor ez bekavarhat a diagnosztizálásba. Csak egy ötlet, anno nekem ezt a szakorvosom mondta. (Én lisztérzékeny vagyok, lassan 10 éve derült ki.)


21/L

2014. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! azért kezdtem elhagyni , mert nagyon bevizesedem ha liszteset eszek és akkor napokig küzdök vele míg lemegy.Olyannyira már, hogy menni is nehéz, mert alig kapok levegőt, ezért megijedtem és inkább hanyagolnám ha lehet.Tényleg nagyon rosszul tudok lenni tőle
2014. jún. 25. 21:00
 4/8 anonim válasza:
Az a legbiztosabb ha patikában veszel egy lisztérzékenységi tesztet ,otthon megcsinálod, negyedóra és már tudod is hogy lisztérzékeny vagy-e.
2014. jún. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológiára kérj azonnal beutalót, vagy menj el maszekban. Ha diétázol a vizsgálat előtt, akkor nem fogják tudni kimutatni. Gyanús, hogy lisztérzékeny vagy, akár pajzsmirigy betegséget is hozhat magával, emiatt is lehet a vizesedés!
2014. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elmentél orvoshoz?
2014. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, voltam orvosnál.Lisztérzékeny vagyok.:( Köszönöm a válaszokat :)
2014. júl. 5. 12:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Kellene segítség a diétához? Írj nyugodtan :)
2014. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!