Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Viszketek, vízhólyagos kiütése...

Viszketek, vízhólyagos kiütéseim vannak egypár helyen (1-2db) az ujjaim között, mi bajom lehet? De nincsenek rajtam vörös pöttyök

Figyelt kérdés

a kézfejem viszket, pici apró búbok vannak rajta, az ujjaim között is van egy pár, meg az egyiken vízhólyag is van rajta.

hónalj környékén is viszket, fenekemnél, térdemnél, köldökömnél, meg a hátam is viszket néha.

ez most allergia, vagy rüh vagy poratkám van, nem tudom, mi lehet a bajom? mindegyikre hasonló tüneteket írnak.

voltam bőrgyógyászaton, és Linimentum Scabicidum-ot ajánlottak, bekentem vele.. 30perc múlva rá megint bekentem mindenhol,kivéve a fejemet... 24órán át rajta és majd utána fürödtem csak meg, és utána megint bekentem, és félóra múlva rá megint, az első nap úgy éreztem mintha hatott volna ez a szer, de a másodiknap most olyan h kicsit érzem hogy valamelyik részem viszket, pl a hátam, meg a karom. igaz nem úgy viszket,mint előtte.. de akkor is viszket. elvileg ez nem múlik el olyan hamar,csak lassan ez a viszkető érzés.

a Kérdésem csak annyi. hogy mi lehet a bajom? valakinek ez nem ismerős? volt már ilyen esete? hogy és mivel kezelte?



2014. júl. 6. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ekcéma! Nekem is apró nagyon viszkető hólyagok vannak a kezemen, viszont a lábamon száraz viszkető foltok.

Ha szerencséd van allergiás reakció. Átgondolod milyen új szerrel kerültél kapcsolatba. Akár mosószer, öblítő, parfüm, smink szerek, stb.

Ha nincs ilyen akkor elkell végeztetettni egy allergia tesztet a bőrgyógyászaton.

Nekem első körben elocom- os kevert krémet irtak fel (szteroidos) most valami más kevert krémem van, de csak ideig óráig használ. Már 8 hónapja szenvedek. 😒

2014. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hàt nekem pl ilyen van de csak a kezemen.Egy ideig apró vìzhólyagos majd repedezett száraz aztàn az egész előről.Nekem pl ekcéma.De a tiéd sztem allergia.
2014. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ujjak közöt a ruhatka okoz ilyen tünetet, bőrgyógyász mit mondott?
2014. júl. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1) Ha ez rühatka, akkor sürgősen menj el még egy adag kenőcsért. Fürödj meg, kend le magad, majd ágyneműcsere, és ez legyen a napi rutin 3-4 napig. A használt ruhát/ágyneműt pedig eszedbe se jusson kimosni, az nem öli meg az atkákat. Rakd be egy nylonzacskóba, és hagyd őket benne egy hétig, azalatt éhen halnak, majd utána mosd ki. (Fiatalabb éveim során egyszer én is voltam rühes, úgyhogy tudom miről beszélek.)


2) Poratkára javaslom az ágyneműcserét, ágy tisztítását stb. Vannak ezek a forró gőzzel tisztító háztartási gépek, az pl. teljesen jól használható a kis bestiák ellen.


3) Ez lehet ekcéma/allergia is. Nekem is pl. voltak ilyen hólyagjaim, de ez nálam főként a nagy meleg miatt van.


A legjobb, ha visszamész bőrgyógyászhoz és kérsz egy alaposabb kivizsgálást. Az minden kétséget kizáróan meg tudja állapítani, hogy mi a bajod.

2014. júl. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!