Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vörös, vízhólyagos, nedvedző...

Vörös, vízhólyagos, nedvedző tenyéren és ujjakon lévő ekcémára tudnátok vény nélkül kapható kenőcsöt? (lent)

Figyelt kérdés

Télen mindig előjön. Örököltem a hajlamot. Csak a kezemen van még a házimunkát is alig tudom elvégezni, a krumplit se tudtam megpucolni, a húst se felvágni feszül a bőr, a sebek fájnak, berepedeznek, attól ha vízzel kezet mosok meg kiszárítja. Reggelente az első gondolatom, hogy fájnak a kezeim és fogni se tudok rendesen, mint akinek levágták a kezeit... Pokolian érzem magam. Még a mosott ruhákat is nehezemre esik kiteregetni. Zoknikat húzok a kézfejeimre, amelyek persze nedvesek lesznek a hólyagokból kifolyó víz miatt. Egy nap több pár zoknit is elhasználok így. Boltokban lehet hülyének néznek mert kesztyűvel próbálom elrejteni, meg dugdosom a kezeimet nehogy észre vegyék mások.

Tüneteim a kezemen,tenyeremen:

Bőrpír, vizes csomós gyulladás, nedvezés, hámlás, bőrmegvastagodás, s mindezekkel együtt viszketés, esetleg bőrszárazság és repedezés jár.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2011. dec. 9. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem patikában kérd meg, hogy ajánljanak neked valamit, hogy mennyire fognak hatni a bőrgyógyász által felírt krémekhez képest azt nem tudom.
2011. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Talán menj el bőrgyógyászhoz...

Heti 2x bekened éjszakára a kezed elocomos krémmel és semmi tüneted nem lesz. És ez még nem is árt a bőrödnek.

2011. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég durván hangzik! és a képek is elég ...

A sudocrem-re az van írva, hogy ekcémára is jó. Nálunk popsikenőcs a 11 hónapos lányomnak.

Szerintem mindenképp menj el bőrgyógyászhoz!

Ja, és az Aloe Vera állítólag mindenre jó. :)

2011. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ugyanebben a bőrbetegségben szenvedek én is,már augusztus óta.Mire elmúlna,újra jönnek az apró hólyagocskák.Már nagyon unom,nem tudom rendesen végezni a munkámat.Szinte már mindent kipróbáltam,lúgosítástól elkezdve a szteroidokig.Most egy másik krémmel próbálkozom a Bioderma Atoderm PO Zinc krémmel.Ezerrel várom a csodát,ha esetleg valami bevált Neked várom a visszajelzést...
2011. dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem mész bőrdokihoz, javaslom a körömvirág krémet! A nap minden órájába!
2011. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a panaszom. Minden évben az első fagyosabb, hidegebb napokon jön elő az ujjbegyeimen kezdődik. S terjed a tenyeremen, csuklóig. Száraz, feszül, hámlik és ahol vízhólyagocskák vannak épp, ott viszket. Ha bekenem vmi kézkrémmel némileg megnyugszik, de mihelyt beszívja, fél óra múlva ismét ez van. 20 éve kinlódok vele, anno még tiniként a doki nem tudott rá semmit ajánlani, pedig maszek bőrdoki volt, s az ekcéma nem egy mai betegség. Még én mondtam neki hogy "Talán hideg allergia?" . Mire ő: Hát lehet hogy az, igen... na köszi. Amúgy én is a körömvirágon filózok, mert vettem Exema Repair krémet majdnem 2000-ért és napi 2-szer bekenve se látok javulást, meg nem is hidratálja. Bekened és ugyanolyan feszülős, száraz, nem érzel megnyugvást a bőrödön... Szóval ha van még ötlet, tanács, olyantól akinek ugyanez a baja és tud megoldást, hát még írhattok! :)
2012. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!