Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Pontosan egy hete kijöttek...

PPy 20 kérdése:

Pontosan egy hete kijöttek rajtam kis pöttyök a karomon és ma a nyakamon is, arra gondoltam valami allergia lehet de fogalmam sincs hogy mire. Lecseréltük az öblítőt, én a parfümöm és az alapozóm is. Talán ezek közül okozhatja valamelyik?

Figyelt kérdés
Nagyon apró, ha nem vakarom szinte nem is látszik, de eléggé viszket :(
2014. júl. 15. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

Allergiaszezon van, előfordulhat, hogy vmilyen növényre vagy allergiás.

Itt megnézheted, hogy merre milyen pollenek vannak:

[link]

Ha nem múlik el, érdemes lenne felkeresni egy bőrgyógyászt.

2014. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pollenallergia légzőszervi tüneteket szokott okozni. Ha egy hete jöttek ki rajtad a tünetek, akkor valószínűleg valami olyan új dolog okozhatja, amivel azidőtájt, vagy kevéssel azelőtt találkoztál. Ez lehet kemikália is (mosószer, öblítő, valami növényi illóolaj, tusfürdő stb.), de lehet olyantól is, amit ettél, vagy amit viseltél (pl. latex, fém). Gyógyszer is okozhat kiütést. Ha nem múlik, orvosnak meg kéne mutatnod.
2014. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat. Kicsit nehéz most megmutatni orvosnak mert nem Magyarországon élek, de lehet jobban járok ha hazarepülök pár napra, mert ma is alig bírtam aludni úgy viszket :(
2014. júl. 16. 05:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!