Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Orrdugulás, orrpolip, milyen...

Orrdugulás, orrpolip, milyen ételeket ne egyek?

Figyelt kérdés
Semmi tejet/tejeset nem iszok, eszek. Búza helyett kölest és rizst fogyasztok. Milyen táplálékot hagyjak ki az étrendeből, hogy felszabaduljanak a légutaim? reggeli: köles/rizs, mindenféle olajos magvak (dió, mogyoró, napraforgómag stb), valamilyen zöldség (nyáron paradicsom, paprika), valamilyen gyümölcs (alma, barack, szilva, stb), majonéz (margarin, tejföl stb helyett), szalámi/virsli (olyan, amiben nincs tejpor, tejszínpor. van bennük szója). ebéd változó. vacsora kb az mint a reggeli. akinek van valamilyen tapasztalata, szívesen fogadom a választ.

2014. aug. 7. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az orrpolip nem allergia...

Az orrdugulás már lehet az, de akár szimpla megfázás is, de anélkül, hogy nem voltál allergiavizsgálaton, az Isten meg nem mondja neked, mire vagy allergiás.

Ha kaja allergiád nincs, akkor mindegy, mit eszel, vagy mit nem, az orrdugulásod megmarad, míg nem múlik el az allergén környezeti hatás.


Mondom ezt úgy, hogy 2006 óta vagyok diagnosztizált allergiás, ami mellett van egy frankó kis allergiás aszthmám is 2010 óta, mellette most tavasszal kiderült, hogy orrpolipjaim is vannak (bár ezek elég elenyészőek).


Ha allergiás vagy, szedj gyógyszert, használj orrsprayt (allergiára valót, ne megfázás ellenit), kerüld lehetőleg az allergén környezetet!

És ha parlagfűre, vagy takarmányra vagy allergiás, akkor kecsketejet igyál, amennyiben a kecske parlagfüvön, vagy azon él, amire te allergiás vagy, mert rengeteg antitestet kapsz tőle, amitől enyhülnek a tüneteid. Én is ezt iszom nyaranta, és fele annyira dugul az orrom, mint előtte.

2014. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) van itt polip, allergia, 10 évig hasznéltam nafazolin tartalmú orrcseppet (ugye az nem allergiásoknak van). az allergiára való orrsprajekkel csak az a bajom, mint minden más gyógyszerrel, hogy vannak hosszú távú visszaötői. te használsz ilyen sprayt?
2014. aug. 11. 23:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Én Avamys-t használok. De csak amikor nagyon rám jön az allergiás reakció, szóval általában nyáron, de már akkor sem igazán.

Nekem a hosszútávú használatakor sem volt gondom vele, nem volt mellékhatás, nem szokott hozzá a szervezetem.


Hál'istennek tökéletesre van belőve a gyógyszeradagom, meg az, hogy milyet szedek (Lordestin, Eonic rendszeresen, Alvesco és Ventolin csak ha nagyon kell, meg ezek egyébként is asthmára vannak már). Orrpray meg ugye mostanában nem kell.

2014. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szepen koszonom a valaszodat !:)
2014. aug. 13. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézesd meg az inzulinodat is egy terheléses cukorvizsgálattal...az emelkedett inzulin szint is okozhat ilyet...
2014. okt. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!