Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mire lehetek allergiás az...

Mire lehetek allergiás az alábbi tünetek alapján?

Figyelt kérdés
Még soha az életben nem volt ilyen, és allergiám sem volt még soha. Tünetek: szemviszketés (a szemorvos szerint be van gyulladva, csepegtettem, és jó lett, már nem viszket), vérző orr, véreset fújok a zsepibe, viszkető szájpadlás, tüsszögés, teli orr, amit ha fújok, alig jön valami belőle és utána is ugyanúgy tele van. Mire lehetek allergiás? Voltam az orvosnál, aki egy doboz Aerius (5 mg) tablettát írt, amit naponta 1x kell bevennem. És én még vettem orrsprayt is, de azt már nem az orvos írta fel. Mire vagyok allergiás?

2014. szept. 7. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt lehetetlen megmondani ennyi alapján.

Érdemes lenne egy alergiatesztre elmenned.

2014. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak allergiavizsgálat tudja kideríteni.
2014. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van háziállatod, annak a szőrére, vagy virágporra, vagy penészre..... egy allergia teszt megmondja.
2014. szept. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, van egy tengerimalacom, de már 4 éve, és eddig semmi bajom nem volt tőle. allergiatesztre nem akarok menni, mert valószínűleg vért fognak venni
2014. szept. 7. 15:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Prick teszttel végzett allergia vizsgálatok


Az allergia vizsgálat alapmódszere. Lényege, hogy az allergént az alkar bőrére cseppegtetjük, és nézzük a bőr reakcióját. Vörösödés, duzzanat esetén az adott allergénre az allergia bizonyított. A vörösséget felhelyezést követően 10-15 perccel nézzük.


(Fontos! A közhiedelemmel ellentétben bőrkarcolás nem történik, az eljárás teljesen fájdalom-mentes)


Szakmai adatok szerint a Prick teszt megbízhatóbb eredményt ad a vérből való meghatározásnál. Elvégzése azonban allergiás időszakban, ekcémás bőrnél nem midnen esetben lehetséges.


Prick teszttel végezhető allergia vizsgálat:


légúti allergénekre (pollenek, atka, penész, állati szűr és tollak, stb.)

táplálék allergénekre (búza, tej, tojás, stb.)

Epicután teszt allergia vizsgálat


A kérdéses anyagot, allergént a hát bőrére ragasztjuk. Ennél a módszernél szintén a bőr vörösödését, duzzanatát nézzük, azonban a felhelyezést követően 1-24-48 és 72 órát követően. Sőt vannak olyan allergének, melyek a felhelyezést követően egy héttel okoznak vörösséget.


A hosszabb követés miatt epicután teszt allergia vizsgála esetén a hát mosása nem javasolt, az eredmények leolvasásához több alkalommal be kell jönni.


Anyagok, melyek csak epicután teszt allergia vizsgálat módszerrel vizsgálhatóak:


fogászati allergének

fémek

tartósító szerek

kozmetikumok

2014. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor most fognak vért venni, vagy nem?
2014. szept. 7. 22:43
 7/9 anonim válasza:
Én rendszeresen jártam allergia tesztre és őlem sosem vettek vért...
2014. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem vesznek vért:)

Kiskoromban is voltam, meg utána is.

Rácsepegtetnek a bőrödre ami viszketni fog(ha allergiás vagy arra az allergénre) 15 perc és kimutatható mikre, és milyen erősen vagy allergiás.

Én is allergiás vagyok. légúti allergiám van ami annyit tesz, hogy szénanátha,pollenek,állatszőr... viszont énsem tüsszögök olyan sokat, viszont a torkom már felkelés után viszket, a szájpadlásom detto, az orromból meg jön az átlátszó váladék..de hiába fújom ki, ugyanúgy teli van. ráadásul nekem sajnos az allergiám miatt van egy enyhe asztmám is..

Az Aeriust írta fel a doki nekem is,de állítólag többet árt mint használnak hosszútávon ezek a gyógyszerek... én nem merem használni.

Az orrodra annyit, hogy én hiába fújom ki, az egyik mindig el van dugulva. Nézesd meg nincs e orrsövényferdülésed, ha nincs akkor viszont ne szokj rá az orrcseppekre(én otrivin-t használtam) de ha egy hétnél többet használod ezeket a sz*rokat, szintén többet árt mint használ..a szervezeted hozzászokik, begyullad még jobban az orrnyálkahártyád és ezáltal már csak orrcseppen fogsz tudni élni..

Én is keresem még a megfelelő orrcseppet.

18/L

2014. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
pedig én már a 3. üveg orrsprayemet használtam el:/
2014. szept. 19. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!