Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A babaolajra is lehetek...

A babaolajra is lehetek allergiás?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje (hol erősebben-hol szinte semmi nem látszik) általában élelmiszerre adott allergiás reakcióként bőrkiütés jelentkezik, ami általában magától elmúlik. Gyógyszert ritkán szedek allergiára. Most valamiért felerősődött, és javasolták hogy babaolajjal ápoljam a bőröm, fürdés után. Most még rosszabb lett. 2 félét próbáltam, az egyik "márkást" most legultoljára, és szinte hámlik a bőröm, viszket, tele vagyok kiütésekkel, és tőle a bőröm, amikor magamra kenem... létezik ez? Volt valakinek ilyen tapasztalata? (Biztos hogy a babaolajtól, mert amikor nem kenem, jobb, bár akkor meg nagyon száraz a bőröm az a baj). Amúgy testápolókat nem bírok. Segítsetek!!

#bőrkiütés #babaolaj allergia
2014. aug. 31. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen a babaolajban is lehet olyan anyag, amire érzékeny vagy, pl. parfüm., nekem pl a Baba szappan okoz allergiát, és minden amiben lanolin van.

Jobb lenne ha kerülnéd azokat az élelmiszereket, amire a bőröd allergiás reakvióval válaszol, ajánlom neke d a DM-ben kapható Balea szappanmentes tusfürdőt és a Balea ultra sensitive testápolót, ebben semmilyen allergizáló anyag nincs, de gyógyszertárban is kievernek neked olyan testápolót, ami nem allergizálja a bőröd.

2014. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Úgy tűnt, nem sok illatanyag van a babaápoló olajban, de mégis amikor felkenem, még vizes bőrre is, szinte lángol a bőröm. Dehát mégis csak babáknak készül!!! Az a baj, hogy a testápolókban nem bízom, többfélét próbáltam, de a gyógyszertári jónak hangzik. de csak odamegyek, és kérek valami kikevert krémet? Bíztam a babaolajban, hiszen mégiscsak csecsemőket ápolnak vele, de nem gondoltam, hogy rosszabb lesz. :(
2014. aug. 31. 08:44
 3/11 anonim ***** válasza:
A Balea testápoló amit írtam, az nagyon jó, fiam is ezt használja, neki ekcémás szokott lenni a bőre, ezért veszi az illatmentes Bale tusfürdőt és kézmosót is, ezekre nem allergiás. Gyógyszertárban kikeverik, de lehet, hogy van készen is, kérdezd meg.
2014. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Javaslatodra megpróbálom a Balea-t, remélem nem veszek el a bőség zavarában, és megtalálom, amit ajánlasz :) Szappanmentes és illatmentes. Biztos rá van írva, és megtalálom. Tényleg szörnyű ez, tulajdonképp már arra gondoltam, hogy semmit nem kellene kenegetni, csak itt ahol élek, annyira kemény a víz, szinte lisztporosnak tűnök fürdés után, annyira szárít. Ha a Balea nem jön be, akkor megkérdezem a gyógyszertárban is, mit tudnak adni! Köszönöm a válaszod!!
2014. aug. 31. 08:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen babaolajat próbáltál? Itt meg tudod mutatni? [link] Hátha kiderül, melyik összetevő okoz bajt. Sajnos az, hogy babáknak gyártják, egyáltalán nem garancia arra, hogy semmilyen káros anyagot nem tartalmaz, sőt, némelyiket be kellene tiltani. Még a gyógyszertári kenőcsök sem jelentenek biztos megoldást, mert sokszor azok is paraffinalapúak. Egyébként iszol eleget? Belsőleg is fontos a hidratálás.
2014. aug. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
aloe vera-s Jonhson's. Csak nem mertem márkanevet írni, mert hátha baj lehet belőle. Parrafinalapú az tuti, mert a címkéjén rajta van. Amit előtte próbáltam, azt a rossmannba vettem, valami márkátlan. Igen, viszonylag sok folyadékot iszom, főleg vizet. Néha teát, szénsavas üdítőket egyáltalán nem. Az élelmiszerekben főleg a tartósított dolgokra vagyok allergiás, illetve banánra, amire azt mondták a bőrgyógyászok hogy keresztallergia a latex-el. Elég paradox, de ezt mondták :D
2014. aug. 31. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Uhh, ezzel jól belenyúltál, tiszta paraffin, minden, csak nem bőrápoló. Mivel a Johnson's tömegével gyártja az ilyen termékeket, simán elképzelhetőnek tartom, hogy annyira erős parfümöt tesznek beléjük, hogy attól (is) akadt ki a bőröd. Natúrkozmetikumokat próbáltál már? Azokban jellemzően nincs tartósító.
2014. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos sok gyermekeknek, babáknak szánt termék tartalmaz kőolajszármazékokat és egyéb káros anyagokat, még a gyógyszertáriak között is előfordul.Gyógynövény és természetes alapú tusfürdőt, testápolót, tisztítószert stb használj, azok segíthetnek.Jobbulást!
2014. szept. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fiam most a Balea Med krémes olajos tusfürdőt használja és a Balea med folyékony krémszappant, szappan és alkálimentes, neki bevált az allergiás, ekcémás bőrére.
2014. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nos, úgy tűnik tényleg sikerült belefutnom a legrosszabb lehetőségbe, tegnap egy kicsit utána is olvastam, hogy az ásványi olaj megjelölés átverés, kőolajat tartalmaz. de nincs valami felügyeleti szerv aki ellenőrzi az összetevőket? Hiszen a babákat is ezzel ápolják, és súlyos baj lehet. A naturkozmetikumokkal kapcsolatban mindig az árfekvés a döntő, próbáltam aromax terméket, de megavasodott, nagyon büdös volt, és érzésre se kellemes. Nem nagyon ismerem a felhozatalt. szappannal nincs baj, kézi készítésűt a netről szoktam rendelni, az nem bántja a bőröm. De véletlenül belefuttotam , meggondolatlanul egy olyan készételbe, ami allergiát okozott, és megjelentek a tünetek. Erre javasolták a babaolajat, amitől még rosszabb lett, úgy hámlik a bőröm, borzalmas. Ráadásul kis mennyiségtől is csúsztam mint a hal, de semmi hidratált, és ápolt érzést nem adott, csak viszketegséget :(
2014. szept. 1. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!