Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Már vagy 5 éves korom óta...

Mentos kérdése:

Már vagy 5 éves korom óta tudom hogy allergiás vagyok, naponta elfújok kb.50 db zsebkendőt, a rekordom 300db/nap amikor rosszul vagy, hogy kezeljem, ha a gyógyszerek is csak 3-4 hétig hatnak és állandóan cserélgetni kellmit tegyek?

Figyelt kérdés
Állandóan kivétel talán télen folyik az orrom, de tisztára híg, mintha víz folyna olyan az orrváladékom, és már nagyon idegesítő így 17 évesen, a gyógyszerek, amiket kapok csak egy ideig hatnak, az orrspary meg nem tud hatni már állandóan bevan dugulva legalább az egyik orrlyukam, gondolkoztam hogy műtéttel eltávolítani mind a 2 orrnyálhahártyámat, mit tegyek ? (az fül orr gégészem csak állandóan gyógyszerekt ír föl)

2014. szept. 16. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 12 éves korom óta vagyok allergiás, szinte mindenre. Már nagyon régóta nem szedek semmit rá, mert nem használ csak a májam károsítja. Nekem mostanában időszakosan "szakad" az oirromból a víz de mindig sűrű prüszkölés kezdete után. Ne orr-fül gégészetre menj, tüdőgondozóba. Az orrnyálkahártyának szerepe van nehogy eltávolíttasd! Ötlet ami nekem bevált: Mikor sok a pollen sűrűn hajat mosok és kimosom az orrlukam vízzel, zuhannyal, csak vigyázz, nehogy közbn levegőt vegyél és felszippantsd a vizet. Kapható a gyógyszertárban tengeri só alapú orrspray allergiásoknak ami nagyon jó van kb.600.-ft-ért is.
2014. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy pontosan mik a tünetek, nálam 18 éves koromban kezdődött az allergia. Pontosan a sok hapcizás, vizes orrfújás, szájsarok viszketés szem "összemenés". Kb. 1 évig szenvedtem, majd elkezdtem szedni az allergiagyógyszereket. Enyhítettek az allergiámon, de ahogy teltek a hónapok, egyre rosszabb lett. Összesen olyan 4 évig szedtem gyógyszert. (csak ilyen vény nélkülieket). Aztán egyszer felidegesítettem magam, és nem szedtem a gyógyszereket. Az első 2 hónap (kb) botrány volt, annyira szenvedtem. Aztán elkezdtek múlni a tünetek, na nem egyik napról a másikra, most, 2 év elteltével kb. havi 1-2x előjön a 30-60 percig tartó hapcizás-orrfújás, a többi napokon semmi. Fújom az orrom minden nap, de nem allergiásan. (legalább nem szárad be:D)

Szóval, nem tudom, hogy mi lehet a gyógyszerekben, de ahogy ürül ki a szervezetemből, úgy javulok. Lehet, hogy nálad nem segítene, de lehet, hogy igen. Ja, és mikor elmentem allergiavizsgálatra, azt mondták, orrsövény ferdülésem van, és azonnal műteni kéne kb. Azóta is műttetem. Semmi bajom sincs.

2014. szept. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem szedek már gyógyszert. Gyógynövényes orrsprayt használok. Ryma stop. Dr weiss név alatt fut. És jó.
2014. szept. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!