Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek mi lehet? Ki kell...

Szerintetek mi lehet? Ki kell e venni a mandulám? Ha valakinek már kivették akkor kérem írja le hogy milyen volt ( részletesen ha kérhetem )

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdődött, piros foltok jelentek meg a mellkasomon majd a hátamon, és körülbelül 5 perc múlva már el is múltak.

Voltunk vele házi orvosnál, adott allergia gyógyszert hátha valami allergia.

De utána is kijött semmi változás, bár akkor még csak 3 napja hogy szedtem. Vissza mentem, mert már a mandulám is bedagadt meg a tenyerem, elküldött fül orr gégészetre meg mondta, hogy menjek el az étel allergia vizsgálatra. Arra november 25.-re kaptam időpontot..

Elmentem a fül orr gégészetre, ott vettek kenetet a mandulámról és meg is röntgenezték. Másnap..tüszős mandula gyulladásom lett, lázas voltam, (38,9 °C ) vissza mentem a háziorvosomhoz, adott antibiotikumot. Másnapra már jobban lettem, de nem volt az igazi! Ma voltam az eredményekért azt mondta az orvos, hogy nagyon jó az eredmény semmi gond, de ha egy évben vagy 3x - 4x bedagad a mandulám akkor lehet el kéne rajta gondolkozni, hogy kivegyék, vagy sem. Meg elküldött vérvételre majd oda 2 hét múlva megyek.. Mentem a háziorvosomnak megmutatni az eredményt, mondta, hogy ha a vérvétel valami magasat fog mutatni asszem az AST vagy nem tudom mi a neve már, ha az magas lesz akkor ki kell venni, de ha nem akkor nem fontos de jó lenne! Én nagyon nem szeretném hogy kivegyék. Mindig sírok ha mandulagyulladásom van mert nyelni is alig birok, és akkor nem szabad sírni, mert felszakadhat és rosszabb lesz.



2014. okt. 30. 12:26
 1/8 A kérdező kommentje:
18L vagyok! :) *
2014. okt. 30. 12:30
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem kivettek 8 evesen, mert nagyok voltak es allandoan beteg voltam. Egyaltalan nem feltem a mutettol, mert tudtam hogy altatni fognak. Utana rossz volt, mert hat faj, de akinek allandoan be van gyulladva, az mar hozzaszokott. :) Azota nagyon ritkan vagyok beteg es ha az is vagyok, inkabb csak egyszeru megfazas, a torkommal nagyon - nagyon ritkan van gond.


21/N

2014. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hm ez jol hangzik :) enyhitetted a felelmemet, koszi szepen a valaszod. :)
2014. okt. 30. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
2 - es vagyok. Szerintem megéri kivenni ha ennyire rossz már. :) Nekem azóta nincsenek gondjaim. Úgy tudom hogy felnőttet már nem altatnak, szóval arról nem tudok nyilatkozni, de érdeklődd meg. Végső esetben nézhetsz magánklinikát vagy hasonlót, nem tudom hogy vállalnak - e ilyet, meg kell érdeklődni. :) Az tuti hogy nagyon megéri ha már csak folyamatosan gondot okoz.
2014. okt. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Márciusban leszek 18 eves :) :D

Koszi szepen.

Igen szerintem is jobb lesz, csak felek a fajdalomtol.

2014. okt. 30. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló gondok vannak a torkommal!Sokszor begyullad,mindig piros,főleg mikor megjön a hideg idő!Már rengetegszer voltam a gégészeten,volt orvos aki azt mondta ki kéne venni a manduláimat és volt aki szerint ez idült garatgyulladás,nem indokolt a mandulaműtét!Nem tudom mi lenne a jobb de jövőre én szeretném mindenképpen kivetetni!Nekem mindig ilyen a torkom!

[link]

Miért nem akarod,hogy kivegyék?Ha évente többször van mandulagyulladásod,jobb lenne kivetetni!A mandulákra szükség van,de a beteg,rossz mandulák sok gondot is okozhatnak!Tegyél fel ide egy közeli képet a torkodról!

2014. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xeniah ***** válasza:

Nekem 12 évesen vették ki a mandulámat, az öcsémmel együtt, aki akkor 3 éves volt. Ő, mikor visszahozták a műtőből, egyből ordított, hogy "Anya, anya!" - én meg meg se tudtam szólalni. Ha idősebb vagy, hosszabb idő a gyógyulás, és fáj a műtét után a nyelés még egy darabig. (Nekem a műtét is fájt, mert nem hatott az érzéstelenítő, de ez ritka eset.) Viszont műtét előtt mindig gond volt a torkommal, miután kivették a mandulámat, megszűntek ezek az állandó torokgyulladások.

Szerintem jobb kivetetni, ha gond van vele, én semmi pozitív hatását nem éreztem, amíg megvolt. Ha mandulagyulladás alatt sírhatnékod van, és alig bírsz nyelni, akkor ne aggódj a műtét miatt, valami hasonlót fogsz érezni műtét után egy darabig, de utána nem jön elő többet.

2014. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy keson irok :/

Azota mar voltam vervetelen AST-n.

150 a hatar es nekem 385 lett :/ azt mondta a gegeszetes orvosom hogy muszaj kivenni kulonben ra mehet az izuleteimre majd a szivemre.

Elmentunk a hazi orvoshoz megmutatni az eredmenyt es azt mondta h nekem, akinek ilyen sokszor volt mandulagyulladasom azoknak magas az AST-je.

Arra jutottunk, hogy kedden(25.-en) lesz etel allergia vizsgalatom es azt megvarjuk es meg annak az eredmenyet is meglatjuk:)

Mar kevesbe felek a mutettol:)

Azt mondjak meg olvastam a neten h sokan rosszul lettek az altatas miatt utana hanytak meg minden.

Anya azt mondta, hogy erzestelenitovel csinaljam azt kibirom en :DD

Az erzestelenitos az milyen? Befujnak valamit a szamba es lezsibbad v a mandulamba szurjak a szurit?


Koszi szepen az utolso 2 kommentelonek a valaszt!

A mandulamrol csinaltam kepeket de mar kitoroltem :/

2014. nov. 20. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!