Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki 40 felett szült, sikerült...

Aki 40 felett szült, sikerült valakinek a hüvelyi szülés? Ha igen, hányadik baba volt? Megírnátok részletesen, milyen volt? Gátvédelem volt, ha igen mennyire sikerült?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt állította, 40 felett 0,5% a siker a hüvelyi szülésre, amit alig hiszek el. A nagymamám 41 évesen szült, igaz, már nem első babát, de neki nem okozott gondot a dolog, sőt, semmiféle gátmetszés nem volt. Ezért érdekel mások tapasztalata.

2014. szept. 12. 20:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%

Tudod 41 éves első szülő nőnek szerintem már kéne annyira rálátással bírni a korára, illetve tudnia kellene, hogy az ő korában először szülésnél ne önmagára és az alsófertájára gondoljon ebben a korban és esetben, hanem mi a legkevésbé életveszélyes mind a baba mind önmaga számára.


Kicsit érettebb felfogás kéne, ugyanis nem véletlenül mondja azt a doki amit mond.

Itt nem csak a koroddal van óriási gond, hanem azzal, hogy előszőr szülsz.És a korod miatt a komplikációk száma meg 10x-eződik.

Lehet, hogy a nagymamád simán szült-de nem első szülő nő volt. Ez a két kategória homlokegyenesen más és nem csak annyi, hogy ...

2014. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem minden 41 éves ember egyforma, ha a szövetek jók, akkor a tágulás is megy. Nem magamra gondolok szimpla önzésből, hanem ha nincs gond (nekem semmi gondom nem volt végig), akkor igenis, a természetes szülés a jobb babának-mamának. Amúgy császárral szültem, de azért, mert magas egyenes állás volt, arctartással, ami nem a korom függvénye volt, bárkivel megeshet. Az orvosom meg az a típus, aki gyorsan le akarja tudni a dolgot, nem akar bíbelődni, kizárólag az esetleges műhibaperektől tart. Sajnos a szülés napjáig nem mondott semmit, hagyta, hogy abban a hitben éljek, hogy sikerülhet a dolog, még alá is írta a szülési tervemet, majd amikor eljött a nap, hirtelen teljesen mást kezdett el mondani. Nem a császár ténye volt elfogadhatatlan számomra, hanem az orvos eredeti hozzáállása, mert velem meg lehetett volna beszélni a császárt is, de ő említette, hogy lehet hüvelyi szülés. Persze, hogy szerettem volna ezt megélni! Vajúdtam is elég sokat, a végén egészen erősen.


Amúgy engem mások megélt tapasztalata érdekelne, nem a sima véleménye, előre is köszi!

2014. szept. 12. 20:37
 3/20 anonim ***** válasza:
24%

41 évesen öreg a tested a szüléshez, ne gyere nekem itt a szokásos pr-es szöveggel. Teljesen másként viselkedik, mint 20 évesen, vagy 30-on.


Legalább ne próbáld ennyire hülyének nézni az embereket.


Mert itt rajtad kivül igen sokan vagyunk akik tudják mi az hogy egészséges gyerek, és szülés és az utána lévő felépülés-a saját bőrökön. Kinek sima normál szülése volt, kinek császáros.

2014. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%
Jah, és ha már ennyire pr, akkor mielőtt nyomod a szöveget nézz utána, hogy miért 28 éves kortól minden egyes évvel nő a komplikáció kockázata egy szülésnél.
2014. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Miért vagy ilyen ellenséges?

A gyerekem tökéletesen egészséges, a császárból pedig gyorsan felépültem. Csak nagyon rossz volt hetekig, ennyi. Csak feltettem egy kérdést, hogy van-e, akinek sikerült a dolog a szabvány leöregezés szöveg ellenére is. Mondom, nem lett volna gondom a császárral, ha arra készültem volna, de az orvosom mondta hetekkel korábban, hogy lehet sima szülés, én meg hittem neki. Utólag a 6 hetes kontrollon mondta, hogy úgyse sikerült volna, kizárólag a korom miatt, pedig a tartási rendellenesség nem korfüggő, így nem derült ki, sikerülhetett volna-e. Viszont szerintem ez azért hátbatámadás, mert a tiszteletdíját már felvette a szülés után. Így már mondhatta, amit mondott. Nem én nézek másokat hülyének, hanem az orvosom nézett engem annak.

2014. szept. 12. 20:52
 6/20 Ditta323 ***** válasza:
20%
És még az agyvérzésre is nagyobb az esély.... Nem viccből mondják, hogy bizonyos kor felett veszélyes a sima szülés (1-ő gyereknél), de többediknél sem biztos, hogy hagynának simán szülni.
2014. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
5 Szerintem az egyetlen ami a szemed előtt lebegjen, hogy minden a lehető legnagyobb rendbe menjen, ahogy az orvosod jónak és a legbiztonságosabbnak látja a te és a gyermeked esetedben. Ennyi.
2014. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Igen, nekem sikerült a hüvelyi szülés 43 évesen. 3. baba, könnyű gyors szülésem volt. 9-kor kerültem fel a szülőszobára, 10.15-re meglett a lányom. (Mindegyik szülésem hüvelyi volt), igaz gátvédelem nélkül, de már másnap sem éreztem a varrás helyét. Az orvosom első perctől ezt tudatosította bennem, és erre biztatott, pedig a korom miatt is meg egyébként is belementem volna a császárba, de hallani sem akart róla. Utólag megköszöntem neki, hogy folyamatosan a terhesgondozás alatt erősített azon a téren, hogy meg tudom szülni a babát. ( Nem értem az első válaszoló nagyon negatív kommentjeit).
2014. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as válaszoló!

Köszi a normális választ, erre voltam kíváncsi. Én sem értem az első válaszoló ellenséges hozzáállását, mert az orvosom nekem sem mondta, hogy csakis császárral számoljak, mert a statisztika alapján öreg vagyok a természetes szüléshez. Én eredetileg császárral számoltam volna, bár a szívem mélyén persze, hogy örültem volna a természetes szülésnek. Nyilván nem kockáztattam volna a nagyon nehezen fogant babám épségét. Az orvosom nem volt velem őszinte és simán hülyének nézett, mikor a pénzt már szépen zsebre tette, megtudtam, hogy az asszisztensével a hátam mögött rajtam gúnyolódtak még a várandósságom alatt. Ez etikátlan, neki mindent el kellett volna nekem mondania előre.

A babám amúgy egy csodálatos és teljesen egészséges kislány, 25 évesen sem lett volna ennél szebb és egészségesebb, ha már akkor sikerült volna. Úgyis már csak ez számít utólag. Nem is tervezünk több babát. Azt már tényleg a korom miatt.

2014. szept. 12. 21:10
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Szegény te, téeged itt jól kiosztottak! Nem vagy öreg, nincs okod védekezni! Aki kioszt, bunkó. Véleményt udvariasan is meg lehet fogalmazni, mégis hogy képzelitek, hogy így nekimentek a másiknak?
2014. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!