Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Viszket mindenem de miért?...

Viszket mindenem de miért? Minden reggel megébredek vakarózok, néha amikor lefekszek aludni vakarózok, ha bemegyek fürödni akkor szintén vakarózok, de akkor néha nagyon, miért?

Figyelt kérdés

Régebben poratkám volt sajnos, de az már elmúlt! rá 1-2hónapra meg előjött megint ez a viszketés, de úgy érzem ez másfajta,mert a régebbinél sokszor éjszaka/hajnalban is vakaróztam mert a poratkák akkor a legaktívabbak, ennél meg csak akkor viszket amikor vagy lefekszek aludni,meg mikor felkelek és utána..meg amikor fürdök!

néha néha azért rám jön délután is a viszketés, de ritkán és az nem vészes!

most már egyre több helyen érzem és látom h száraz a bőröm, főleg a kezemen az ujjaim között egy pár helyen, meg valahol apró piros pöttyök vannak, de egy pár helyen meg nem apró hanem kb. akkora mint egy szúnyogcsípés,és ott baromira viszket, nemiszervemen szintén kijött ez a búb,és ott is nagyon viszket!

Már annyira rossz és kellemetlen így ezzel együtt élni, a napokban úgyis megyek megnézetni magam,de nem tudom hova kell először menni? Bőr vagy allergia vizsgálatra.

Várom válaszotokat!



2015. jan. 16. 12:14
 1/5 Topor G ***** válasza:
Bőrgyógyászhoz elmehetsz beutaló nélkül is. Az első, hogy ő lásson. Lehet allergia, ekcéma, atópiás dermatitisz, stb. ezt így nagyon nehéz megmondani!
2015. jan. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kincsesne ***** válasza:
100%
Nem szakembere vagyok ennek a kérdésnek, de vannak tippjeim, mitől lehet ilyesmi. 1. Ismertem olyan érzékeny bőrűt, aki a MŰANYAGOK érintésétől volt allergiás: semmilyen testhez érő műanyag holmit nem tudott viselni. Még a bevásárló szatyra sem lehetett műanyagból, csak természetes anyagból. Tehát: legyen PAMUT a hálóruha, a fehérnemű, a zokni, a harisnya. 2. Mindenféle MŰ-anyagokat, színezékeket, illatosítókat kevernek a tisztálkodó- és a mosószerekbe, - ez is okozhat viszketést. Általában: teljesen természetes anyagokat, (pl. növényi olajokat, gyógyteákat is) kellene használni, és tiszta mosószappant. Bio-boltokban szerintem kaphatók. 3. Rüh-atka is okozhatja a bajt, - a bőrgyógyász felír arra való gyógyszert és módszert. 4. A bőr-kiszárító kozmetikumoktól, vagy anélkül is lehet valakinek igen száraz a bőre, ami akkor is kialakul, ha sokat mosogat, vagy mos valaki, vagy sokat "turkál" földben, mert pl. kertész. Ilyenkor a kézbőr szárazságán feltétlenül javítani kell megfelelő kézvédő krémekkel, mert a száraz bőr kirepedezik, és pl. az atkák fertőzni tudják. Jobbulást kívánok!
2015. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Topor G ***** válasza:
Kincsesne válaszára: ez mind igaz lehet, de ezért írtam, hogy menjen orvoshoz, mert az pontosabban kikérdezi az ilyen részletekről, + kizárja egy esetleges (vagy esetleg más betegség) fertőzés gyanúját és ha jó orvost sikerül találni, megfelelő kezelést is ad. Én harminc-egynéhány éve küzdök a fenti tünetekkel, és még a mai napig is meglep a tünetek fellángolása látszólag minden ok nélkül. Ha allergiás valamire, azt is ki lehet mutatni, de kizárásos alapon is el lehet kezdeni keresgélni esetleg valamilyen új anyagot (akár öblítőt, poratkát, vagy ételt) ami a tüneteket okozza. Ha allergia, akkor a tüneteken 1-2 szem allergia ellenes gyógyszer is látványosan segíthet.
2015. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Topor G ***** válasza:
Különben az allergia (így a poratka is!) nem "múlik el", legfeljebb különböző erősséggel lángolnak fel a tünetek. Szóval ha poratka-allergiás vagy (és nem "voltál"), akkor ezek a tünetek jó eséllyel lehetnek annak egy újabb fellángolásai.
2015. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Atisbe válasza:
100%

hali!

Eleinte olvasva kérdésed érdekes.Nem vettél használtan ágyat vagy esetleg boltbol??

Sajnos egyszer aludtam nem tul tiszta szálláson s ágyipoloska áldozata lettem.A kézfejem s a bokámat csipte csak meg mert ugye gyanusan tré hely volt és ugy ahogy voltam ruhában aludtam.kis csipések amik igen nagyon viszkettek.

bár a nemiszerveden nem tudom miért lenne igy ezt lehet elvetném.Ritka az ágyipoloska,nem is nagyon hallanak a dokik sem rola,de sajna van.Ezeket ugymond behurcolással lehet összeszedni,használt ágy ,de volt aki uj ágy boltbol vásárolta és igy sikerült.Szunyogcsipéshez hasonlo nagyságra is megduzzad,de a elég sok tüneted inkább alergia,mososzer,pl persil az a bnőmnek ilyen viszketést idéz elő.Nézd meg mit változtattál eddig életeden...de mindenképp menj el dokihoz

2015. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!