Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeptemberben, pontosabban...

Szeptemberben, pontosabban októberben kezdtem ezt el, hogy reggel iskola elött egy két órával megébredek és szó szerint elkezdek "pánikolni". Segitsetek kérlek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hiába tanultam, rengeteg felelés, felmérők félek. Annyira rosszulleszek h nekikezdek remegni(néha sini)szédülk, éelgyengülök és nemtudok mit kezdeni magammal...gyngék az idegeim (VII osztály végén az idegeimmel baj volt, jártam az ideggyóygyázatot pár hétig , vizsgálatok stb adtak altatót ogy tdujak aludni és nyugatatót, tehát 3 hónapig gyógyszereztek) Most XI edikes vagyok egy nagyon erős iskoládban és ma megint elkezdtem a pánikorhamom. Eddig is sokat hiányoztam, himlős is voltam pár hete, ezleött 39 fokod lázsm volt hülés miatt, röviden a második félévben nem volt olyan hét hogy egy napot ne hinyozzak. Az oszim már nagyon haragszik rám és azt gyanitja rollam hogy lógok és az igazolásaim hamisak. És most hogy jött ez a pánikroham nm tudok lenyugodni és félek hogy mi fog történni ha itthon maradok :(( kárlek segitsetek 4 felmérőről mrednék le nemtudom mit tegyek...
2009. ápr. 29. 03:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Neharagudjatok a hülye irásért csak remeg a kezem, pedig háromszor átolvastam a kérdést :(
2009. ápr. 29. 03:55
 2/10 A kérdező kommentje:
ELgfelejtettem hogy mos októberben a pazsmirigyemmel volt baj és kiirtak egy 18 hónapos gyóygszer kezelést, arra fogták az "idegbajom" . Nemtudom ogy igaz e kiskorom óta nem szeretem az orvosokat, sokat jártam hozzájuk , mindigis ilyen beteges tipus voltam és volt hogy szintem megöltek tüúladagolással , szerencse hogy édesanyám okosabb volt annálhogy hagyja hogy bevegyek annyi gyógyszert.
2009. ápr. 29. 03:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Igen, ez pánikbetegség lesz nagy valószínűséggel.

Egyedül is le tudod küzdeni, ha erős vagy, de ha pszichológushoz mész és beszélgetsz vele akkor sokkal könnyebb lesz.

Hasonló helyzetben voltam, az én ofőm is haragudott rám.

Menjetek be anyukáddal egyik reggel vagy délután és meséljétek el neki, a helyzetet. Egyszerűen elmondod, hogy pánikbetegségben szenvedsz és emiatt hiányzol gyakran de most már rendeződni fog a helyzet, mert megkezditek a kezelést. És ennyi. Meg fogja érteni. Fontos, hogy tudja és meglátod onnantól sokkal kedvesebb, megértőbb lesz veled és majd segít. Az o.társaidra ez nem tartozik anyukáddal menjetek oda az ofőhöz külön valamikor.


Szeretnék segíteni, de csak annyit tudok mondani, hogy nincs értelme idegeskedned az iskola miatt. Komolyan nincs. Ne vedd ennyire komolyan, nem dől össze a világ ha valami nem sikerül.1est is minden diák kap néha, nem nagy ügy. Kijavíthatod bármikor.

Reggelente nézz híradót, vagy valami filmet hallgass zenét és reggelizz meg. Ne foglalkozz az iskolával mert csak idegesebb leszel. Este mindig csinálj meg mindent, és reggel már ne is gondolj rá. Ha szükséges olvasd át a verset vagy valami, de azt megteheted óra előtt is.

Este és délután kell mindent megtanulni.

És sose arra gondolj, hogy mit tanultál meg és mit nem, hanem hogy értékes ember vagy és okos és bármiből ki tudsz mászni. Simán kidumálhatod magad egy felelésnél is akkor is ha nem készültél eleget. Nyugodt maradsz és logikusan gondolkozol. Sikerülni fog neked is, nyugi.

És jó lenne, ha mindig ugyanakkor feküdnél le aludni, és eleget aludnál, főleg ha ilyen ideges típus vagy te is.

De ha egyik este meg szeretnél nézni egy filmet akkor nézd meg nyugodt szívvel, aztán aludj. Ki lehet bírni, ha egyszer-egyszer kevesebbet alszol. Fontos, hogy ne vonj meg magadtól semmit mert csak idegesebb leszel. Én is mindig ezzel hajszoltam magam bele egyre jobban...

Hétvégén pedig, sőt már péntek délután mindig menj el kikapcsolódni. Péntek délutánod szabad, szombaton is egész nap lazulhatsz. Vasárnap elég ha tanulsz reggeltől késő délutánig.

Vagy akár tanulj meg pénteken, nagyon jó érzés amikor már nem tudsz magaddal mit kezdeni szombat este mert tudod, hogy másnap sem kell tanulnod! :))

Én minden nap elmentem suli után vásárolgatni. Akár csak 200-400 forintból is és nézelődtem, megittam egy cappuccinot.

Vegyél mély, nagy levegőket amikor rádjön a pánikroham és nyugodj meg. Nincs értelme aggódnod, kis dolgok miatt.

Hallgass zenét, hogy netudjon rajtad eluralkodni.

Amúgy hány éves vagy most? Mert akár gyerekpszichológushoz is fordulhatsz, anyukáddal keressetek egy olyat akit kedvesnek tartasz és akkor hozzá járhatsz majd. Nem kell tőlük félni, a legtöbb kedves veled. Persze vannak rémisztő orvososok is, de akkor keresni kell másikat.

Ne aggódj, majd később rájössz, hogy az iskola nem is olyan nagy dolog és nincs értelme stresszelni egy-egy dolgozat vagy felelés miatt.

2009. ápr. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és tudom bután hangzik de 3 dolog segít még nagyon sokat

Az állatokkal töltött idő, pl. simogass cicákat vagy kutyákat, megnyugtatnak

A családoddal tölts egy kis időt és beszélgessetek, de az iskoláról ne, inkább bármi másról, ebédeljetek együtt, kérd meg szüleidet hogy meséljék el mi volt a munkában

És a zene! Vagy az éneklés. Van kedvenc énekesed? Délutánonként énekelhetnéd a dalaikat hangosan :) Nekem segíteni szokott.

Ha egyedül vagy hangosan énekeld bátran, nem szám,ít ha nincs jó hangod, átéléssel csináld. Ha nem akarsz mások előtt énekelni akkor vedd fel hangosra a zenét és halkabban énekelgesd. Nekem ez mindig nagyon jót tesz, olyan 20 perc éneklés után úgy érzem minden rossz kijött belőlem és jobban érzem magam. Nem tudom mitől van ez pontosan, de tényleg ajánlom, hogy énekelj mert nagyon sokat segít, próbáld ki.

2009. ápr. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
májusban leszek 16 éves, nagyon köszönöm a választ, az a baj hogy nagymamámmal lakom(édesanyám felöl) a szüleim elváltam édesapám nem velünk lakik édesanyám pedig külföldön van dolgozni. Nagymamámmal pedig olyan viszonyban vagyunk majdnem mint az idegenek... nem szeretnék pszihologushoz menni. És akkor ehez a pajzsmirigyemnek semmi köze nem lenne ?
2009. ápr. 29. 04:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Imádok énekelni, általában az mindig lenyugtat, általában. Van egy kis eggyüttesünk is :) Van egy cicám de az édesanyámnál van mert nagymamám nem engedi de őt csak nyáron átom. _Tavaly volt egy kutyám 3 hónapig de már nembirtam a feszültséget itthon (addig tette nagyanyám az eszét hogy rosszulva tőle, igazábol semmi baja nincs , ezt édesanyám mondta)
2009. ápr. 29. 04:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem. Akkor 2 dolog marad. Nagymamáddal megpróbálsz erről őszintén beszélni és elmész vele az ofődhöz. Vagy egyik délután megkeresed az ofőt egyedül és elmondod neki, hogy mi a helyzet. Esetleg anyukád hívja fel telefonon és beszélje meg vele.

Ha egyedül odaállsz elé akkor mondjuk úgy kellene, hogy amikor hiányoztál és mész az ellenőrzővel és az igazolást szóbahozza akkor mondod, hogy egyébként szeretnél valamit mondani. Vagy : igen, tudom hogy sokat hiányoztam de sajnos van egy kis baj most... akkor rákérdez, hogy micsoda és valahogy csak el tudod már mondani, hogy néha pánikolsz és ebből adódóan van a többi is. És elmondhatod, hogy nehéz most mert anyukád sincs ott veled és nagymamáddal pedig nem beszéltek ilyesmiről. Hátha segít az ofő valamiben... nálunk sok lány fordult ilyesmivel hozzá, egy osztályfőnökre igenis tartozhat az ilyesmi. Fontos lenne, hogy elmondd neki és ne ellenségként tekintsen rád, hanem megértse, hogy problémád van.

Tapasztalatból mondom, sokkal könnyebb lesz ha elmondod neki segítőkészebb lesz onnantól.


A pajzsmirigyes dolgot nem tudom, azt érdemes kezeltetni és arra azt hiszem szoktak adni gyógyszert, mert okozhat egyéb dolgokat is. De az viszont igaz, hogy ez a pánikbetegség még ezer betegséget előhozhat és ez okozhatja, hogy gyakran vagy beteg. Velem is ez volt régebben. Állandóan volt valami bajom. Néha még most is van csak engem már nem érdekel, szedek multivitamint és csak akkor megyek orvoshoz, ha muszáj. Magától is elmúlik sok dolog, és néha tényleg csak magamnak csinálom, az idegességgel.


Én mindig szerettem volna együttest, csak nem jött össze. Az nagyon jó szórakozás, szerencsés vagy.


ja értem, hát akkor nem könnyű neked... a szomszédban nincs valahol kutya? Néha elvihetnéd sétálni ha olyanok a szomszédok és engedik. Vagy átmehetnél játszani vele, ha ők nem érnek rá.


Eszembe jutott még valami. A természetbe is kimehetnél néha, vagy akár a közeli parkba. Ott sétálgass egyedül és közben gondolkozz el. Tudom kissé unalmasnak tűnik én is inkább a városba mennék, de tényleg hasznos. Nézegeted a leveleket, jó a levegő, szépek a fák stb. megnyugtató és segít döntéseket hozni.

Muszáj valami ilyesmit csinálnod, ami leköt és kicsit kiránt ebből a helyzetből, főleg ha nem szeretnél orvoshoz fordulni.

Nem szeretnélek biztatni, hogy orvos nélkül próbáld meg leküzdeni, de úgyis te döntesz. Annyit mondanék, hogy orvos nélkül is van esélyed leküzdeni ezt, szóval ne keseredj el, bízz magadban. Sokkal többet kibírsz, mint hinnéd. És nem kell aggódni, a legtöbb betegség az idegeskedés miatt van. Komoly bajod még nem is lehet, hiszen fiatal vagy nagyon. A pajzsmirigy komoly dolog, arra figyelni kell de kisebb dolgokkal nem kell túl sokat foglalkozni. Idővel már nem leszel annyit beteg, ha kicsit megnyugszol.

2009. ápr. 29. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy sokat írok...

Még csak annyit, hogy tudom, hogy most nehéz de később még lehet normális életed, ezt ne feledd. Fel se merüljön benned, hogy nem. El fog ez az egész múlni és akkor majd csak a szépre emlékszel már. Én ezen átmentem és sokkal rosszabbakon is, szörnyű volt többször meg akartam halni meg stb szóval tényleg minden játszott... de most megoldódni látszik az életem ezen része. És tényleg begyógyít az idő minden sebet. Idővel megbékélsz a rossz dolgokkal és túl tudsz rajtuk lépni.

Most nehéz, de meg fog oldódni minden és később már alig emlékszel majd rá.

2009. ápr. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2009. ápr. 29. 05:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
szia. én is ilyen voltam régebben, de tapasztalatból tudom hogy ha erős vagy ki lehet gyógyulni belőle könnyedén. nekem a mélylevegőzés mindig segített és nem hagytam hogy felülkerekedjen. Ha tudtam hogy mennem kell valahova vagy csinálni valamit akkoris elmentem és megcsináltam, mert tudtam hogy ez csak pánikbetegség, valójában semmi fizikai bajom nincs. Ha el tudod magaddal hitetni hogy semmi baj nem lesz, akkor legyőzhető.
2009. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!