Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Anaflaxiás sokk?

Anaflaxiás sokk?

Figyelt kérdés
Kb 2 órája ettem 3 kivit, amitől szépen allergiás reakcióm lett, a fejemen hólyagok jöttek ki, a fülemen érzem hogy meg van dagadva és a homlokomon valamint a tarkóm feletti részen és nagyon fáj a gyomrom. Anaflaxiás sokkot kaphatok?

2015. márc. 19. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletre kellene elmenned. A kivire én is allergiás vagyok. Nekem hólyagok jöttek a szájpadlásomon, és nagyon fájt a gyomrom még másnap is tőle. Ha fulladsz, vagy úgy érzed, hogy krákognod kell, akkor feltétlenül azonnal orvoshoz kell menni!
2015. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt már nem kapsz. Az anaflexiás sokk perceken belül, nagyon hirtelen jelentkezik. Minél inkább múlik az idő, annál kisebb a valószínűsége, 2 órával utána pedig teljesen kizárt.

Allergiás reakciók lehetnek, és neked az van, de az nem anaflexiás sokk.


A tüneteid alapján mindenképpen menjél be az ügyeletre.

2015. márc. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
OFF: anafilaxiás, ha már beszéltek róla ON
2015. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenem feldagadt, vagyis mintha csalánkiütés lenne, nagyon viszket mindenem, viszont a szám nem dagadt fel. Múltkor két napig fájt a hasam a banántól, akkor is allergiára gondoltam de ez most más. Most már egyébként szinte az egész arcom be van dagadva kicsit, de nem érzem, hogy nehezen venném a levegőt és köhögnöm se kell. Akkor szerintetek innentől nem kaphatok anafilaxiás sokkot?
2015. márc. 19. 23:42
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne haragudj, elírtam.
2015. márc. 19. 23:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy ilyenkor alacsony vérnyomása lesz az embernek, de én úgy érzem, hogy kicsit még talán meg is van emelkedve, mert megijedtem.
2015. márc. 19. 23:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha anafilaxiás sokkod lenne, már meghaltál volna. Ennek ellenére érdemes lenne felkeresned az ügyeletet.
2015. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez kényes téma, nemrég leépítés volt a cégnél ahol melózok és elküldtek, tehát most nincs TB-m, ha túlélem itthon akkor nem szeretnék menni, csak akkor ha nagyobb gond lett volna, de megnyugtattatok. Egyébként dióallergiám van, még 2 éve kijött akkor is az egész testemen ilyen csalánkiütés féle és másnap reggelre elmúlt, de most megijedtem, azért is írtam e kérdést.
2015. márc. 19. 23:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Sürgősségi ellátás akkor is jár, ha nincs TB-d.
2015. márc. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jár, de nem szeretnék fizetni "fölöslegesen", ha nem lesz nagyobb bajom.
2015. márc. 20. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!