Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyenek a toxikus sokk...

Milyenek a toxikus sokk szindróma tünetei, természete?

Figyelt kérdés
Hallottam erről a "betegségről", és kb 2-3 hete fent felejtettem egy tampont egy estére és egy éjszakára. Másnap (elég valószínű, hogy idegi alapon) rosszul lettem (szédültem) de semmi más nem történt. Az érdekelne, hogy csak akkor alakul ki ez a szindróma, amíg a tampon bent vagy és/ vagy közvetlenül utána? Vagy akár rá hetekkel, hónapokkal is kialakulhat? Köszi a választ.

2015. jan. 20. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ez több hete történt akkor ne aggódj ez miatt.


Akkor veszélyes, ha 12 óránál tovább bent felejted a tampont és a benne lévő vér bomlani kezd, a baktériumok elszaporodnak, fertőzést okozhatnak.


Hirtelen magas lázzal jár, gyengeség szédülés, alacsony vérnyomás jellemzi, ezek a legfőbb tünetek.

Közvetlenül tamponhasználatkor veszélyes, utána ha nincs bent semmi, nem valószinű az előfordulása.

2015. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!